pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Wing Tsuni seminar

Okei, ma olen siin mõned ajad harrastanud sellist võitluskunsti nagu Wing Tsun. Täna ja eile oli vastavateemaline seminar, kus ma ennast täiesti tühjaks kurnasin (kaheksa tundi treeningut päevas on tõepoolest pisut väsitav ja sinikatest ma parem ei räägigi). Muude asjade hulgas sain ma kätte ka oma esimese õpilase taseme ja nägin ära arvestatava taseme leedulase. Kaks korda sain teada ka mis tunne on sellise tegelase vastane olla. Hirmuäratav — paar sekundit motion bluri ja kogu asi oli läbi. Ma isegi ei kujuta ettegi kuidas see kõrvalt paistis.

Keda asi huvitab, vaadaku Eesti Wing Tsuni lehte või visaku pilk peale Wikipedia artikklile. Wing Tsun ise on mingil hetkel eraldunud kunstist nimega Wing Chun (erinevused on peamiselt kaubamärgilised) ning on ka ise omakorda erinevaid stiile genereerinud, milledest kõige tuntum on Bruce Lee poolt loodud Jeet Kune Do.

6 Comments

  • Reply Kaur |

    Pilte kah: http://album.rumba.ee/kaur/wingtsun
    (Pronto, sry, a kuidagi ei oska seda viidana kirjutada)

    Leedukas oli lahe. Pealtnäha tavaline inimene, ei mingi jõujuurikas. Aga kui ta mulle korra näiteks vastu rinda lõi… ma ei ole sellist jõudu iial tundnud. Esimene emotsioon oli, et siis niisugune tunne oligi WTC kokkuvarisemise ajal torni alla jääda. Kõrvalt ei paistnud asi muideks kuidagi, kuna tüübi liikumist ei olnud lihtsalt näha 🙂 Isegi meie statistiks kasutatud treenerid ei saanud tihtipeale aru, et mis trikke nende vastu nüüd siis tehti.

  • Reply targutaja.info |

    Kung fu ässad – Priit ja ProntoPilt: Kaur VirunurmNii see on siis üks “me too” postitus (ref Pronto). WingTsun paistab olevat intelligentsete tegelaste ala. Meil trennis on suur osa inimesi, kas…

Post a comment