pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Wikimapia

Tõenäoliselt teavad kõik mis asi on on Wikipedia — tasuta entsüklopeedia, mis on aja jooksul koostatud huviliste poolt kogutud andmetest. Muide, kes veel ei tea, siis Wikipedia tugi on Firefoxis juba sisse ehitatud — kirjutage aadressireale wiki ja otsingsõna ning vaadake, mis juhtub. Nüüd siis on tehtud ka selline asi nagu Wikimapia. Kui Wikipedia on entusiastide poolt koostatud entsüklopeedia, siis Wikimapia on entusiastide poolt koostatud atlas. Praeguseks on sinna kantud juba markereid kümnetele tuhandetele punktidele — näiteks saab seal näha Tšernobõli neljandat reaktorit, Pisa torni, viljaringe, Valget Maja, jne.

Kuid mille poolest see erineb näiteks Google Earthist? Ega ei erinegi — esimesel pilgul tundub, et tegu on samal baasil põhineva asjaga, selle vahega, et sarnaselt Wikipediaga saavad inimesed märkmeid teha.

PS. Mingid Eesti tattnokad on meie maa juba ära lagastanud. Sellega seoses on mul ettepanek, et katsume üheskoos nende läbu ära parandada.

2 Comments

  • Reply tank |

    aadressireale “wiki” – see kuradima wiki toolbar on sellega suht mõttetuks muudetud.

  • Reply Pronto |

    Toolbaarid on hiiresõpradele ja niisama lauanühkimisfännidele (tead küll, “wax on, wax off”). Ctrl-T peale olen ma juba kohe aadressireal, anna ainult minna.

Post a comment