pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

WiFi Megamode

WiFi

Ma olen viimasel ajal unistanud sellisest tarkvarast, mis lubaks mul ühe WiFi kaardiga võtta ühendust mitme võrguga. Asja mõte on päris mitmetahuline: esiteks on sellist võrku raskem pealt kuulata kuna paketid ei lähe enam ühte kanalit pidi, teiseks annab see stabiilsema võrgu (kui sul mitu suhteliselt nõrka signaali, siis grupi peale saad ikkagi üsna hea ühenduse) ja kolmandaks (whoa!) on sul võimalik kasutada kõikide nende võrkude bandwidthi. Viimane punkt on eriti mõnus siis, kui sul on ümbruskonnas kamaluga avatud võrke ja siis paned sa omale mingi suure asja (näiteks filmi) internetist tõmbama.

Ja vaevalt ma olin sellest aastakese oodanud kui juba ongi selline asi valmis ehitatud. Mis mind aga tõsiselt üllatas oli asjaolu, et seekord tuli pauk üsna ootamatust luuavarrest: tegu on nimelt Microsofti eksperimentaalse tarkvaraga.

Saidi enda peal pakutakse lisaks välja ka selliseid variante, kus ad hoc võrgu kõikidele masinatele jagatakse internetti ja nn venitatud võrku, kus vastuvõtja ei pea isegi otseselt WiFi Access Pointi lähedal olema. Piisab, et nende vahel on keegi, kes signaali edasi annab (ühe kanaliga suhtleb AP-ga ja teisega levist väljaspool oleva tegelasega).

Kui selgub, et selle abil on võimalik veel nn mesh võrku teha, kus kõik masinad on samal ajal ka access pointid, siis on näiteks Tallinna katmine tasuta internetiga juba kukepea.

Aga mis ma siin ikka pläägutan, vaadake parem ise: VirtualWiFi

Proovige ja kommenteerige!

One Comment

  • Reply Ritsikas |

    mdks – research.microsoft.com on tegelt päris huvitav sait. Ainult artikleid ilmub väga juhusliku aja tagant – siis on abiks RSS.

Post a comment