pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Viivi ja Wagner

Mulle ikka ilgel kombel meeldib EPL-s ja Ekspressis ilmuv Viivi ja Wagneri koomiks. Viivi on tarmukas kuid väikekodanlik Soome (või Eesti, palju vahet ei ole) naine, kes üritab elada normaalset elu, toituda tervislikult, hoida loodust, jne. Wagner on peaaegu ta täielik vastand — siga kes seisab kahe sõraga maa peal, täis krutskeid ning tavaliselt mõne vembu (ja/või omakasu) peal väljas. Kahe peale kokku moodustavad nad aga harmoonilise paari, kellel pole kunagi igav.

Mida me sellest koomiksist siis muud teame? Wikipedia andmetel on tegu Soome autori Jussi “Juba” Tuomola kätetööga. Koomiks on ilmunud varsti juba kümme aastat ja sellel on ka oma kodulehekülg, kust saab muu hulgas tellida miniatuure, särke, kaarte ja mänguasju. Ja loomulikult V&W raamatuid, mida on praeguseks ilmunud 8 tükki.

Wagner on võitnud erinevaid auhindu: näiteks krooniti ta aastal 2000 Soome tuntuimaks avaliku elu tegelaseks. Tema ja Viivi ettevõtmistest on Soome Post andnud 2003 aastal välja sõbrapäeva margiseeria ja 2004 aastal toimus Juba temaatiline kunstinäitus, kus ilmunud taiesed enampakkumise korras maha müüdi. Kes hablab Soome keelt ja ei suuda ära oodata mil kõik ribad meie ajakirjanduses ilmuvad, selle soovitan vaadata Helsingin Sanomate V&W arhiivi.

Lõpetuseks veel üks riba arhiivist, mis millegipärast mind eile pisarateni naerma ajas:

3 Comments

  • Reply Anonymous |

    Et soomlase tehtud annab asjale hoopis loogilisema tagapõhja.. tundus et kahtlaselt lähedased naljad a kuidagi ikka nats off 🙂
    Ähh tglt väga asjalik ikka pole, naised ep ole mitte Viivi ja siga on kah aint kergelt meeste poolelt.. (Taustaks mängib Lordi, hehhe)

  • Reply Pronto |

    On ikka küll. Peaaegu iga koomiksiga tuleb mul meelde mõni minu või mõne mu tuttavaga juhtunud seik.

Post a comment