pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Vene keeles uudistest ja pronkssõdurist

Ma leidsin päris toreda blogi, kus tegelane hüüdnimega Drive Alienn räägib oma tegemistest. Praeguseks hetkeks on ta oma südameasjaks võtnud pronksmehe ümber toimuva madina ning ta kirjutab nendest tõesti hästi, mõtestatult ning väga loetavalt. Ka kommentaatorid paistavad sellel lehel olevat sellised, mille üle võib vaid kadedust tunda.

Reportaaž Tallinnast:
ГОРДЫЕ БОРЦЫ ЗА СВОБОДУ БРОНЗОВОГО СОЛДАТА
Hinnang ajaloole (lugege kommentaare!):
НАМ НУЖНО ПРОСТО ПОНЯТЬ И ПРИНЯТЬ ДРУГ ДРУГА
Tagasisidest reportaažile:
ПРО АНОНИМОВ И ОСКОРБЛЕНИЯ
Müütidest Tallinna sündmuste ümber:
ПРАВДИВЫЕ СМИ ИЛИ 6 МИФОВ О СОБЫТИЯХ В ТАЛЛИННЕ
Sündmuste kajastamisest ja nende võrdlemisest (siin on üks eriti karm kommentaar sellest, kuidas ülikooliõpilasi omal ajal Ukraina sündmuste ajal miitingule kamandati):
СРАВНИЛ

ja lõpetuseks artikkel (Vene) riiklikust televisioonist

КАК ДЕШИФРОВАТЬ НОВОСТИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ТВ

Viimane artikkel on tõsiselt karm ja huvitav ka selle poolest, et samu tendentse (enamuse neist) leiab ka meie ajakirjandusest. Kui Venemaa poolel paistab olevat riikliku poliitikaga, siis Eesti poole peal tunduvad selle põhjuseks olevat valdavalt käpardlikus, suutmatus asja tuuma mõista, pinnapealsus ja mis seal salata — ka omakasu. Ajakirjandust on Eestis nii uskumatult kerge manipuleerida, et kogu nutt tuleb peale ning ainuke põhjus miks siiski mingisugune objektiivsus säilinud on, on see, et kui posti igast küljest lükata, siis ei saagi see kummuli kukkuda.

One Comment

Post a comment