pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Vanameeste paradiis

EstCon 2006 on tänaseks siis juba eilne päev — loengud said peetud, auhinnad jagatud, prassimised prassitud. Kuid kogu ürituse kõige kõvemaks pärliks osutus minu jaoks hoopis Mart Kalveti poolt kaasa taritud film nimega “Vanameeste paradiis”.

Ausalt öeldes ei suuda ma ise kah endale seletada, kuidas sellel filmil õnnestus minu filmiradari alt läbi lipsata. Tuleb välja, et sellele on antud (ja vägagi põhjusega) eelmise aasta parima filmi tiitel. Omavoliliselt ja ilma luba küsimata tsiteerin Mardi postitust ulme.ee-st:

Lugesin just seda Finnconi teemat ja uurisin natuke veebi ja julgen küll väita, et ehkki tegu pole kindlasti klassikalises mõttes teadusliku fantastikaga (science fiction) ja vist mitte ka uusveidrusega (new weird), on “Vanameeste paradiis” kahtlemata oletuslik loome (speculative fiction), mis flirdib vaani (fantastika, fantasy), pseudumütoloogia, maagilise realismi ja õudusega — ja seda kõike Eestis tänapäeval haruldase lusti ja muhedusega. Okei, offtopik, kindlasti pole siin žanripiiride üle vaidlemiseks õige koht, a lihtsalt hakkas kripeldama. Ma vist võtan ikka ketta kaasa, eks kohapeal võib vaielda, kas ulmiku nägemismeel kalakaitseinspektorite akvaatilisi läbielamisi kannatab.

ja lisaks ka tsitaat Downtowni (filmi väljaandja) kodulehelt:

Noorema põlvkonna režissööri Ove Mustingu lühimängufilm „Vanameeste Paradiis“ jutustab loo kahest vanast linnaametnikust, kes saadetakse keskkonnaametist sundpensionile. Mehed otsustavad omal käel hakata kalavetel röövpüüdjate vastu võitlema. Kuid kalurid ja ümbritsev loodus sisaldab endas rohkem salapära, kui mehed esialgu näha oskavad. Sõit kalurikülla muudab meeste elu igaveseks.

Film on kõigest pooletunnine ja sellest pikemalt lobisemine võib rikkuda kogu kupatuse puändi. Marss filmile!

7 Comments

  • Reply Pronto |

    Huhhh, vedas! Kui Trash mingit filmi laidab, siis tähendab see seda, et tegu on suhteliselt hea filmiga.

  • Reply tdx |

    sama film oli miskise [mulle siiani tundmatu] ajakirja 5!’ga kaasas, 49kr eest, paar kuud tagasi. poolkogemata leidsin deem supermarketi ajakirjaletist. väärt leid oli. 🙂

  • Reply Anonymous |

    ETV n2itas seda jupp aega tagasi. 6nneks teadsin jube enne et on v22rt film ja teadsin teleka ette kobida.. Hea meelega vaataks uuesti kah kui k2tte saaks. Loodan etv peale 😀

Post a comment