pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

valimised.future.ee

Viimasel ajal on pekstud keelt teemal, kas Postimees viiksis oma valimismasina maha valimised.future.ee pealt või mitte. Loomulikult on selge, et mõlemad on omakorda asja maha viksinud soomlaste analoogse projekti pealt mistõttu seda teemat eraldi lahata on pehmelt öeldes piinlik, kuid ühte asja tahaks ma siiski ära märkida.

Paar päeva tagasi saatis Postimees mulle kirja, kus esitas mulle kui kandidaadile kakskümmend küsimust. Täna läksid kõik need vastused ka ülesse + mootor, mis lubab otsida analoogsete seisukohtadega inimesi. valimised.future.ee pole mulle paraku mingeid küsimusi saatnud. Ometigi väidavad nad, et tegu on väärika hääletusmasinaga, mis aitab leida sobivat kandidaati. Seoses sellega ei imesta ma põrmugi, et kui ma täitsin ära kõik punktid vastavalt oma maailmavaatele sain vastuseks sellise tulemusele:

55% Sirje Kingsepp
Piirkond: Kesklinn

Sirje Kingisepp on Vasakpartei esindaja ja väidetavalt kõikidest kandidaatidest oli ta parim, mida leida oli võimalik. Ning tagatipuks kõigist neist populistlikest küsimustest saadud seisukohtadest kattus mul ainult niru 55% tema omadega.

Aga nüüd asja juurde. Minut.ee kommentaari andmetel on kogu probleem selle asja taga selline:

Panen siia protsendid, kui palju palutud erakondadest on valimised.future.ee ankeedile vastanud: Eesti Vasakpartei: 78% Eesti Keskerakond: 3% Eesti Kristlik Rahvapartei: 3% Eesti Iseseisvuspartei: 0% Eesti Reformierakond: 0% Sotsiaaldemokraatlik Erakond: 0% Isamaaliit: 0% Res Publica: 0% Esimesed teated edastati 15. septembril kas erakondade pressiesindajatele või üldmailile.

Ehk siis teisisõnu on kogu selle vägeva valimismasina tulemuste hulgas võimalik valida ainult Vasakpartei, Keskerakonna ja Kristlaste vahel. Sortiment missugune, aga saiti afišeeritakse kui tõsist tulemustegeneraatorit.

Soovituseks selle saidi tegijatele omalt poolt oleks see, et järgmine korda oleks mõistlik esitakse pisut tõsiseltvõetavamaid küsimusi. Enamus parteisi pidas kogu seda üritus mingisuguseks järjekordseks naljaks ja saatsid selle koos kogu valimistega kaasneva oksepostitusega otsejoones prügikasti. Või kui sellele vaatamata tundub, et see ongi kõige tähtsam, mis Tallinnat puudutab, siis palun korjake kandidaati otseaadressid vastavate parteide kodulehtedelt. Senikauaks pange aga üles mingisugune hoiatus inimestele, et nad haledal kombel petta ei saaks.

8 Comments

 • Reply Priit |

  Mina aga olen valmis kommunist, kodaniks sirjega langes minu arvamus kokku 65% ulatuses, huraa, Elagu NLKP!

 • Reply w |

  no hard feelings, aga postimehele antud vastused oleks võinud korra läbi ka lugeda ja/või spellerist läbi lasta – kirjavead häirivad ja ei kaunista teksti 🙂

 • Reply Pronto |

  Kirjutasin need tekstid täpselt nii nagu ma tavaliselt inimeste kirjadele vastan. Ma arvan, et kindlasti oled sa valmis mulle oma abikäe ja spelleri ulatama ning need kirjavead minu jaoks üles otsima ja ära parandama, eriti kui nii need hirmsasti häirivad. Korrektuuri läbinud tekste ootan aadressile tanel.raja@gmail.com, aitäh!

 • Reply Bock |

  Aga kas sa oled ka Postimehe küsimustele vastanud? Kas seal said tulemuseks – 100% Tanel Raja?

 • Reply Pronto |

  Postimehe oma protsente ei anna. See eest saan ma seal kümme sobivamat ja kümme halvimat kandidaati. Sobivamatest olin ma ise esimene, teine minu järel oli kohe Palts. Tuli välja, et esimese kümne sees olid mul ainult RP ja RE mehed. Viimane kümme olid huvitavamad — enamus olid sotsid ja keskerakondlased, kuid sinna olid äre eksinud ka kaks reformi ja üks IL tegelane.

 • Reply Sirje Kingsepp |

  Mina noid inimesi ei tunne, kes tegid valimised.future küsitluse ja neile ka oma emaili isiklikult andnud ei ole. Eeldan, et see saadi partei koduleheküljelt.

  Mul on lihtsalt komme vastata nendele kirjadele, mis on saadetud kas siis mulle isiklikult või vahest ka partei kirjadele.

 • Reply Pronto |

  Tegelikult käis see asi väidetavalt nii, et nad saatsid päringud erakonna üldaadressil. Kui erakond pidas vajalikuks nendega edasi sahmerdada, siis seda ka tehti. Paraku vaadates küsimuste sisu pidasid nad valdavalt seda mingiks kohatuks naljaks, millega tõenäoliselt proovitakse kandidaate kompromiteerida.

Post a comment