pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Uued Ubuntu kettad

Ubuntu

Ubuntust on teatavasti uus versioon väljas (v6.06 LTS) ja vahepeal on minu kätte jõudnud ports selle distributsiooni ametlikke kettaid. Neid saab küll ise kah tellida, aga kes nädalate kaupa oodata ei viitsi öelgu mulle. Hetkel on tasuta (nagu ikka) ära anda 4 PC versiooni (x86), 2 64 bitise PC versiooni (x64) ja 1 Maci versioon (G3, G4, G5). Kõik komplektid koosnevast kahest kettast (install ja live) seekord esmakordselt ühest kettast, millel on nii install kui live funktsioon.

Ma järgmine nädal katsun oma dualbootiva notebooki ära upgradeda. Eks ma siis katsun teada anda milliste vimkade otsa ma vahepeal jooksin. Ubuntul igatahes paistavad selle versiooniga tõsised plaanid olevat, sest ega ilmaasjata pole sinna lõppu lisatud märgend LTS, mis tähendab Long Term Support. Mulle meeldib, et see Linuxi distributsioon ei hiilga oma kellade ja vilede ja konfigureeritavusega, vaid pigem kasutajasõbralikkuse, lihtsuse ja läbimõeldusega. Lisaks on tegu ühega vähestest distributsioonidest, millel tundub olevat selge tulevikuvisioon. Seega, go Unbuntu!

2 Comments

  • Reply lebunta |

    Ise sain ka nädala alguses 10x(x86) kätte. Nüüd on live ja installikas ühe ketta peal. Tea kas hoiavad toorikuid kokku või lihtsalt asi arenes alles nüüd niikaugele(?). Kahjuks pean jällegi ubuntu kasutamist edasi lükkama kuna CRT monitoril resot üle 640 ja hertse üle 60 ei saa. Algajana on üsna raske mõista miks ainult liinuskis helikaart nii vaikset häält teeb. Muidu täitsa tibens tobents..
    Järgmise versiooni kaanekujundus saab olema selline: *http://krunch.servebeer.com/~krunch/vrac/pics/ubuntu-logo.jpg*
    😛

Post a comment