pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Üks, kaks, kolm, kummal toolil on

Täiesti uskumatu kui küündimatud mõned mehed võivad olla. Ma räägin antud juhul selles parandusest, mida kevadest saadik proovitakse läbi suruda ja mis lubaks riigikogu liikmel volikogusse kandideerida. Õigukantsler on asjale oma hinnagu andnud, president on selle paranduse kaks korda tagasi lükanud ja nüüd lõpuks andis ka riigikohus oma lõpliku otsuse ja ikka on kisa kui palju.

Põhilised sõnavõtjad selles valdkonnas on kohukesed ja oravad. Mõlemale ei meeldi ajastus. Ajastus on tõepoolest veidike ebasobiv, kuid arvestamata ei saa jätta ka tähtaegadega. Nimelt menetluse jaoks määratud neli kuud saab riigikohtu jaoks läbi nädala-paari pärast läbi ja selles valguses see nii väga absurdne enam ei tundugi. Gräzin suutis isegi nii jabura ideega lagedale tulla nagu riigikohtu kohtusse kaebamist, väites, et see justkui kohtleks osasi kandidaate ja valijaid ebaõiglaselt. Sarnast sorti sõnavõtuga esines eile ka Savisaar.

Minu jaoks on see ikka täiesti masendav põhjendus iseenda jultumuse vabandamiseks. Nimelt kandideerivad nii oravad, kohukesed kui RP tegelased täiesti tuima näoga, kuigi seadus ei ole jõustunud, kõik hinnangud viitasid kohe sellele, et see ka ei jõustu ning IKKA panid tüübid oma nimed kirja. Kui see kuidagi ebaõiglane on, siis just parteidi ende poolt ja kodanike vastu, kuna ükski eksisteeriv seadus ei lubanud kandidaate kirja pannes kahel kohal istuda. Teisisõnu ei tasuks Gräzinil siin parem lõugu mitte laiutada, sest ise nad omale selle jama kokku keerasid.

Mõnes mõttes on mõistetav, miksneed kolma parteid proovisid seda seadusemuudatust läbi suruda. Kõigi kolme partei “usaldusväärsete”, kuid samas ühiskonnas silma paistvate tegelaste pink on võrdlemisi lühike. Pidi ju RP Toompealt oma raskekahurväe alla tooma, et linnas oma soovi läbi suruda, sest enamus selle hetke RP volikogu liikmetest ei soovinud kohukestega ühte heita. Näiteks Rahvaliidul selle probleemi pole, kuna nemad arendavad oma süsteemi suhteliselt laiapõhjaliselt. Sotsid paistavad samuti oma nimesi usaldavat, samuti Isamaa. Eks näis millega see tsirkus lõppeb.

Post a comment