pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Ubuntu 7.10

Märkuseks niipalju, et ma olen viimased paar kuud oma töömasinal (HP Compaq 6710s) kasutanud Ubuntu Linuxit v7.04. Täna siis tuli välja Ubuntu v7.10 ja eks ma siis otsustasingi, et jänes kaarte ei mängi ning lasin upgrade peale.

Pärast suuremat ragistamist kõvakettal leidis upgrader, et paras pinu pakke muutubad installijärgselt tarbetuks, enamus juba eelnevalt installitud pasast tuleb uuendada ning üleüldse tuleb umbes 1 GB jagu erinevat nodi võrgust alla tõmmata (ma otsustasin võrgust uuendamise kasuks). Mulle see sobis.

Paar tundi hiljem oli nodi all ja suur osa kraamist installitud. Laias laastus võttes läks kõik sujuvalt, peale paar küsimuse, et ka ma tahan mingeid sättinguid üle kirjutada. Enamustel puhkudel lasin üle kirjutada, ainult paarile asjale, mille kohta ma teadsin, et olin seal ringi majandanud ütlesin, et mul on neid veel vaja.

Pärast installi tehti reboot ja masin üles ei laadinud. Argh, mõtlesin ma ja rebootisin uuesti. Masin bootis ülesse.

Mis ma võin öelda? Paar asja vajas kohe kohendamist, näiteks varem wrapperitega käima aetud flash plugin kippus firefoxis käntsama. Õigupoolest oli üsna küsitav, kas see üldse töötas, aga pärast uue flashi (mis nüüd lõpuks ometi ubuntu jaoks olemas on) installimist see asi laabus. Loomulikult oli türnühvel klaviatuurid ära soperdanud ja default ameerika layoutiga jälle üheks saanud. Väike manuaalne sekkumine lõpetas ka selle isetegevuse. Kõige keerukam osa oli kasutajaliidesega, millel nüüd on igasugu effektid ja asjad peal. Mul oli see ka varem otsa keeratud, aga nüüd on see kõik erinev. System > Preferences all on nüüd Appearance ja Emerald Theme Manager, millega peaks teoreetiliselt kogu asja ära majandama. No tee mis tahad, ma saan seal ainult osa asju tehtud. Võimalik, et ma ise olen n00b ja pean asja rohkem uurima, aga võimalik, et upgrade ajal jäi midagi kuhugi vedelema.

Aga üldjoontes paistab ikkagi kõik kenasti töötavat. Eks ma annan teada kui mingid anomaaliad ilmnevad.

2 Comments

  • Reply Pronto |

    Kui sa pead silmas seda advanced compizi configuratsiooni, siis see on mul juba olemas. See on ainult effektide jaoks okei. Mul on näiteks selline mure, et tahaks tavalise akna raame koos advanced effektidega aga noh, ei oska peale panna, kruti ja jama, aga ikka ei tule.

Post a comment