pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Tallinna valijate tahte

Ei juhtu viimasel ajal just väga tihti, et ma Reformierakonna seisukohtadega 100% nõustuks, kuid tänane artikkel Päevalehes saab minu käest igakülgse heakskiidu. Ütleme nii, et minu Tallinnas oleva kinnisvara maamaks tõusis samuti märkimisväärselt 1000 krooni pealt 3000 krooni peale (tegelikult isegi pisut suuremaks), aga ma nii väga ei virise — esiteks ei hääletanud mina praeguse linnaviletsuse poolt (ehk siis ma ei pea ennast süüdistama) ja teiseks ei ole see minu jaoks mingi eriline raha kah.

Aga on inimesi, keda see puudutab ja suurim rühm neist on majaomanikud. Majaomanikud jagunevad enamasti kahte kategooriasse: jõukad majaomanikud, kelle jaoks pole see summa tappev ning põlistallinnlased, kes on oma eluasemes juba pikka-pikka aega elanud. Viimaste hulgas omakorda on esikohal kindlasti pensionärid, kes moodustavad suure osa Kohukeste (kelle vaimusünnitis see maamaks ka on) valijaskonnast. Mõnes mõttes on see neile paras, sest rusikareegel ütleb: “Ära seo ennast jobudega!” Varem või hiljem tõmbavad nad sul kas pahatahtlikusest või rumalusest perse lohku. Kujutage nüüd ette pensionäri, kes peab äkitselt lauale rullima 20000-30000 krooni maamaksu? Mina seda ette ei kujuta. Aga vähemasti said nad selle kompenseerimiseks Savisaare enda käest 500 krooni. Kes Keskerakonna poolt hääle andis peaks praeguse virisemise asemel minema ja ennast väga suure malakaga nuhtlema.

Selle valguses on eriti groteskne Kohukeste kampaania “ohjeldamatu hinnatõusu” peatamiseks. Põhimõtteliselt virisevad nad seal, et toit on liiga kallis. Kulla kohukesed, tänu teile on hetkel nii, et maamaksu tõttu on kindlasti kõige ohjeldamatum hinnatõus olnud just eluasemekulude osas. Lisak tõsteti ju suvel Kristiine Keskuse nahutamise varjus mitmekordseks veehindu (mida lubati kontrolli all hoida). Ehk ei ole mõtet rääkida toiduainete käibemaksu alandamisest 5% peale samal ajal maamaksu ja veehinda tõstes? Samuti ehk ei ole mõtet rahvale nii roppe valesi näkku loopida (lugege ise sealt)? Või arvavadki nad, et rahvas on nii loll? Võik äkki ongi?

Post a comment