pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Tagasitulek tähtede juurest

Okei .. ajalooline lend on ära nüüd tehtud. Kuigi see on tegelikult juba selle agregaadi teine lend kõrgusele, mida loetakse lähikosmose künniseks, on see sellele vaatamata esimene, mis vastas ANSARI X-Prize auhinna nõudmistele. Lennu piloot oli Mike Melvill ja kaasõitjate toolidel oli kahe inimese kehakaalu jagu erinevat kola (sõit loetakse sooritatuks, kui lennul osaleb kolm inimest või kui peale piloodi on kaasas vähemalmalt kahe inimese kehamassi jagu ballasti).

Asjast huvitatutele on veel külastamiseks Scaled Composites kodulehekülg Kust võib leida veel muudki asjakohast — eelkõige kandelennuki White Knight ja SpaceShipOne kohta. Projektist veel niipalju, et tegu on Burt Rutani vaimusünnitisega, mis on suuresti rahastatud ühena Microsofti asutajatest tuntud Paul Alleni firma Vulcan Inc. poolt.

Tähelepanuväärne kogu projekti juures on ka see, et juba on Scaled Composites sõlminud lepingu Virgin Groupiga (täpsemini selle tütarfirmaga Virgin Galactic) kosmoseturismi asjus, mille esimesi vilju peaksime saama juba suhteliselt taskukohase hinnaga proovida nii umbes paari aasta pärast.

3 Comments

  • Reply Lauri |

    See suhteliselt taskukohane hind on tegelikult ainult paar miljonit taala vist? Tgelikult on teinekord esmasp?iti endalgi tunne, et kimaks kosmosesse, kui saaks.

  • Reply Discordia: Pronto |

    Selgub, et Richard Bransoni firma Virgin Galactic ja New Mexico osariik on löönud käed esimese erakosmodroomi ehitamise asjus. Kopp lüüakse maasse tõnäoliselt 2007-l aastaj ja kogu kompleksi hinnaks on 225 miljonit dollarit. Enamus kompleksist ehitatakse

Post a comment