pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Suured ekraanid

Kõik kes on hiljuti käinud teleripoes on märganud, et vähemalt pooled mudelitest ei ole enam kineskoobi, vaid lapiku ekraaniga, olgu selleks tehnoloogiaks LCD või plasma. Et mis värk nendega on? Millal tasub neid ostma hakata ja kas üldse maksab?

Maksab ikka … hinnanguliselt ülejärgmine aasta on õhukeste ekraanide hind langenud kineskoopidega samale tasemel. Tegelikult arvestades sellega, et järjest rohkem ja rohkem ostetakse mittekineskoopekraane, võib oletada, et koos mahtude vähenemisega hakkavad kineskoobid hoopis kallinema. Küsimus on ainult millal.

News.com annab asja kohta ka paar vihjet. Kuni seniajani on õhukeste ekraanide hind langenud keskmiselt veerandi võrra aastas. Eelmine aasta on paljud tootjad seoses nõudluse kasvuga oma tootmisvõimsusi KORRAGA nii palju suurendanud, et enam ei juhi turgu mitte nõudmine, vaid pakkumine. Seega oletatakse, et selle aasta lõuks on on hinnalangus juba umbes 50% võrreldes aasta algusega. Konkurents ikkagi. Ehk siis teisiti, kui on plaanis lähitulevikus osta omale 42″ või 50″ telekat, siis ostke see jaanuaris.

Artikkel ise asub siin.

One Comment

Post a comment