pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Suur nupustikuikaldus

Selline lugu: mul on kodus praegult kolm masinat — üks vana, mille ma kohe koduserveriks ümber ehitan, uus, mida ma kavatsen igapäevalt kasutama ja sülearvuti. Tegelikult muidugi on mul hetkel ka kaks pseudoarvutit: Wii ja XBox 360 ning mingil hetkel järgmine aasta ostan ka PS3-e. Kõikidele neile läheb mingisugune klaviatuur külge. Aga oh häda, kodus on mul hetkel ainult üks klaver!

Mõtlesin, et mis siis ikka, eks tuleb midagi selles suunas ette võtta ja sattusin kohe uue suure mure otsa: häid klaviatuure ei ole ja neid mis peaaegu, et kvalifitseeruvad tahetakse sulle vägisi komplekteerida mõne (tavaliselt nigela) hiirega. Eriti raske on leida just juhtmeta mudeleid, mis vastaks ühele või teisele tingimusele ning mida tarnitaks ilma mittevajalike lisadeta. Äkki oskab mind keegi selles osas aidata. Nõuded on sellised:

Suurele masinale on vaja uut klaverit, sest praegune poolpidune HP vidin läheb ilmselt loetud nädalate jooksul kapi otsa avariiklaviatuuriks. Mul on sellest üsna siiber hetkel. Kuigi oleks tore, kui selle asendaja oleks cordless mudel, ei ole see antud juhul oluline, sest eesmärgiks on see ikkagi oma kohale jätta. Võiks öelda, et tegemist on konsooli osaga ning portatiivsus on boonus, kuid mitte väga oluline. Ühe ideena on osta selle asendajaks kas Logitech G15 või midagi muud taolist. Hiireks on hetkel Logitech MX1000, mis on parem kui ükskõik milline seniajani komplektis müüdav hiir. Plaanis on see hiir mingil hetkel Vana masina hiireks lükata ning selle asemele Logitechi MX Revolution osta. Kui kellelgi on midagi paremat soovitada, siis andke aga tulla.

Vanale masinale oleks vaja cordless klaverit. Eelistatud on eelkõige just pisemad isendid, isegi need, millel see keypadi osa puudub täiesti. Mõte on selles, et ma saaksin selle lihtsalt kõrvale tõsta kui selle järgi vajadus kaob või sülearvuti külge panna kui paremaid klahve tahan. Kuna siia tuleb minu preguse hetke peamine hiir, siis hiire järele vajadust pole.

Sülearvuti. Oleks vaja hiirt, pisikest, mida saaks hõlpsalt kaasas kanda ja soovitatavalt bluetoothiga, kuna see lubab vältida tonglede ja asjade kasutamist. Ma kuulsin, et Microsoftil on tulemas mingi uus hiir, kus on ka mälupulk sisse ehitatud. Oskab keegi kommenteerida?

Konsoolidele oleks vaja samuti klaviatuuri. Väikest, juhtmeta ning eelistatavlt sellist, mis läheks külge kõikidele seitsmenda põlvkonna masinatele (Wii, PS3, XBox360). Võimaluse korral võiks see külge minna ka Suurele masinale, juhul kui ma olen otsustanud pildi Suurele telerile ümber lülitada ning ei viitsi eraldi klikkimas käia. Muide, korralik 1080p tüüpi telekas kõlbab suurepäraselt monitoriks, kui keegi pole seda juba veel avastanud, võimaldades osa tegevust diivanilt korda saata. Hiirt pole sellele komplektile üldse vaja või kui, siis mingit pidi nühkplaadi või millegi muu taolisena klaviatuurile sisse ehitatuna.

Soovitage midagi? Ahjaa, eelistatud oleks eesti layout või äärmisel juhul rootsi, mis on praktiliselt identne (peale mõne tähe). Võimaluse korral eelistaks ma seadmeid, mis kasutavad juba mingit eksisteerivat standardit ja seega võimalised ühe ja sama juhtmeta ühenduse otsa istuma. Näiteks Bluetooth on hea küll.

5 Comments

 • Reply tank |

  Läti Henrik mainib oma Liivimaa kroonikas kolmel korral ”suurt masinat”, mille omadusi kirjeldab ta üksikasjalikult Mežotne piiramisel 1219. aasta detsembris:

  ”Viimaks seatakse suurem masin üles, heidetakse linnusesse suuri kive, mille suurust nähes nad tunnevad linnuses suurt hirmu. Hertsog ise hakkab masina juhtijaks, heites esimese kivi, purustas nende ärkli ja mehed selle sees; ta heitis teise ja paiskas kindlustuse plangud koos palkidega maha; ta heitis kolmanda ja läbilöömisega surub kokku kindlustuse kolm suurt puud ning põrutab inimesi vigaseks. Seda nähes põgenevad linnuses olijad kindlustustest ja püüavad pääseda kindlamatesse kohtadesse; kuid et neil polnud pelgupaika, paluvad nad armu ja anuvad alla piiskopi juurde tulla” (LH XXIII, 8).

  vott sellist klaviatuuri on vaja su Suurele Masinale!!

 • Reply wolli |

  milleks igale masinale eraldi klaviatuur? ma ei saa siia linke postitada, aga vaata sourceforgest sellist projekti nagu synergy2.

 • Reply Pronto |

  Väga lihtsalt põhjusel, teine masin on supportmasin. Usu mind, ma oskan kahe klaviatuuriga korraga tippida, eriti veel kui teisega on vja ainult selliseid lihtsaid asju teha nagu üles all scrollida ning liste teha. Switchimine on jube tüütu ning ei erine oluliselt taskide vahetamisest.

  Lisaks nagu ma märkisin on klaviatuurid erinevate omadustega ning ma kavatsen neid risti kasutada. Raske mänguklaviatuur on suur ning selle mõte on mängimist hõlbustada. Väike cordless klaviatuur on väike, mõeldud teise käe jaoks või tuba mööda kaasa vedamiseks ehk teleka ees lesimiseks — katsu seda suure klaviatuuriga teha. Konsoolidel on klaviatuuridele jälle omad nõudmised. Võib muidugi väita, et enne esimest korda ongi kõik vajadused erineva lõuaga, aga ma ei ole sellest koolkonnast. Igale ülesandele on oma riist.

 • Reply Irve |

  Vana teema, aga sattusin kommenteerima.

  Mul on ainult Üks Klaviatuur, mida kasutan ja ostan igale poole ja mida olen poolele sõprusringkonnale ka (edukalt) pähe määrinud — Logitech UltraX (Media?) klaver.

  See on see läppariklaverimoodi täissuuruses klaviatuur, mida nad müüvad. Mu enda oma on mingi suhtmituaastat vana mudel, mille põhiline viga on see, et tähtede värv kipub kooruma ja tühik lohaka vajutamise korral alati ei registreeru. Esineb piisavalt harva, et seni pole närvi ajanud. Kahel tuttaval on ära tulnud nuppe (Herul tühik ja vennal mõlemad shiftid); lisaks ei talu see klaver sissevalatud vedelikke — nupud hakkavad väga halvasti käima. Nii aasta aega pärast seda kui mingi tropp oma kleepe mulle klaverisse valas, lõpetas klaverinupp kinnikleepumise.

  Kõik ülaltoodu arvesse võttes, ikka soovitan, sest kirjutamine on täiesti arvestatavalt mugavam.

Post a comment