pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Star Wreck: In the Pirkinning

Uuuh. Ei teagi kohe kust esimese hooga alustada. Lehed on sellest juba jauranud ja seega on suur osa jutust juba räägitud. Või äkki ei ole?

Mis värk üldse on?

Tegu on tegelikult ühe Soome filmifänni käes ära läinud projektiga. Soomlastel paistab sellega üldse probleeme olevat — vaadake näiteks Linuxit. Ametlikult hakkas Samuli Torssonen Star Wreckiga tegelama millalgi 1992 aastal ja TEGELIKULT on tegu juba kuuenda Star Wrecki filmiga. Tegu on ka ühe esimese filmiga, mille visuaalsed effektid annavad silmad ette enamustele kommertsiaalsetele ettevõtmistele.

Stoori on lihtne. Tulevikus sõdivad inimesed pahade tulnukate vastu. Sagina käigus kimab meie sõber kapten Pirk läbi ussiaugu, reisib läbi aja ja teeb hädamaandumise Maal. Maal ei usu muidugi keegi, et tegu on intergalaktilise kõvalasega ning nii veedabki ta oma päevi hamburgerirestoranides (edutult) tsikke lantides. Ja ega ta ei saagi eriti ringi möllata, sest omavahelise kokkuleppe kohaselt püüavad kolm pääsenut — Pirk, Info ja Dwarf ajaliini mitte saassi ajada. Siis aga lendab kõik vastu taevast, kuna selgub, et kogu see ajaloovärk oli niikuini mingi täielik käojaan mida lastele koolis aetakse.

Tüübid otsustavad seepeale asja suurelt ette võtta. Nad ehitavad omale laeva, sõlmivad liidu venelastega ja vallutavad kogu planeedi. Seejärel hakkavad nad ehitama suuremat laevastikku, et kõigile ülejäänud galaktika elanikele samuti näidata kuidas Luukas õlut teeb. Kuniks avaneb ussiauk naaberuniversumisse.

Kas film on hea? On küll — võib väita, et näitlemine on allapoole igasugust arvestust, kuid ausalt öeldes ma nii ei ütleks. Kahtlemata näeb kogu see asi kohtlane välja kuid kas see paroodia puhul ongi nii halb? Nimelt viskab kogu ettevõtmine nalja kahe suure kosmosesarja arvel, milledeks on Babylon 5 ja Star Trek.

Ausalt öeldes vaadake asi ise ära. Nende koduleheküljelt on seda võimalik alla tõmmata ja samuti leiab sealt mõningast infot kuidas seda filmi tehti. Nii et kohalikud filmifännid, tehke järgi ja tehke paremini!

4 Comments

Post a comment