pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Rob Zombie: Educated Horses

Rob Zombie: Educated Horses

amazon.com: Rob Zombie: Educated Horses

Rob Zombie uus (praeguseks juba kolmas) kauamängiv on lõpuks ka Tallinnas müügil. Plaat sisaldab endas päris mitu üllatust, kuid põhilisim neist on ilmselt see, et mees on oma koomiksistiilist tüdinenud. Nii see on, kadunud on veidrad kostüümid ja karikatuurilaadsed sõnumid ning plaadikaanelt vaatab vastu vaatav mees ei sunniks peadki pöörama, kui ta tänaval vastu tuleks.

Kõik see kumab läbi ka muusikast — eks ole ta juba White Zombie aegadest üsna omanäolist kuid samas väga rangelt piiritletud kraami tootnud. Sellel plaadil on ta nende piiridega väga vabalt ümber käinud ja kuigi kogu plaaditäis on äratuntavalt robzombilik on selles selgelt tunda uute tuulte hõngu. Plaadi läbivaks teemaks paistab olevat nn 1962 aastal toimunud Salemi Nõiakohus, mis lõppes 19 inimese hukkamisega (“American Witch”, “The Lords of Salem”), samuti leiame seal viite Zombie enda lavastatud filmile (“The Devil’s Rejects”). Helikandja nimi pärineb loo “Foxy, Foxy” refräänist.

Lõpetuseks niipalju, et kuigi eksperimentidega on vähemalt minu arvates kohati liiga kaugele mindud, ei ole selles proovimises ka midagi halba ning pealegi ei ole kasutatud retrostiilis saundile mitte midagi ette heita. Plusspoole pealt veel niipalju, et plaadile mahub Zombie üks kõikide aegade parimaid laule “The Lords of Salem”. Kõhklesin jupi aega 8/10 ja 7/10 vahel ja otsustasin, et objektiivsuse huvides tuleks ikkagi 7/10 panna. Tubli töö sellele vaatamata!

3 Comments

  • Reply Lauri |

    Varsti teeb Pronto igale mehele kes ütleb “Motorheed” kungfuud, kui asi nii edasi läheb.

  • Reply lammas |

    2it2h! olen vilets uudisteuurija aga nyyd teadsin mida synnip2evaks n6uda. jummala hea plaat on – nojah ma ka ammune rob zombie f2nn 🙂

Post a comment