pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Rahvusvaheline pohmakainstituut

Mitu pead on ikka mitu pead ning nädalavahetus Tartus, mille me valdavalt veetsime “Suudlevates tudengites” sofa peal aeledes jõudis mitme põhimõttelise otsuseni, millest tähtsaim on plaan asutada Rahvusvaheline Joobe ja Pohmaka Instituut.

Laias laastus oleks tegemist asutusega, mis uurib alkoholijoobe ning jääknähtudega seotud aspekte. Süstemaatilise uurimistööna saaksime me lõpuks ometi teada kuidas täpselt alkohol töötab — ma pean siin silmas, et mis tegurid seda mõjutavad ja kuidas neid tegureid oma kasuks pöörata. Samuti võiks Instituut uurida, kuidas kõik see inimeste adekvaatsuse pihta käib ning võimaluse korral töötataks välja ka vajalike ravimeid ja/või lisamõjuaineid. Põhimõtteliselt võiks asutus ka anda hinnanguid erinevatele alkohoolsetele jookidele (ja miks mitte ka pealevõtukatele), mida maailma majandus hetkel pakub. Traditsiooniliselt on asi nii olnud, et müstilised instituudid asuvad Šveitsis. Vahelduseks või mõni neist ka Eestis resideeruda. Näiteks seesama.

Ahjaa … ma kardan, et testsubjektiks saamiseks tuleb kõvasti kukrut kergendada, kellegagi magada (korduvalt) või olla õige inimese onupoeg.

PS. Üks mõtetest oli Instituudi peakorteri ehitada sama baari diivani sisse. Et kui keegi ei vaata käib diivanipatjade vahelt supsti üks käsi välja laua pealt uurimistööks vajalike resursse ammutamas.

One Comment

Post a comment