pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Pipraga vähi vastu

See Reuteri uudis teab meile rääkida, et vürtsikate toitude nautmine võib märkimisväärselt ja drastiliselt pikendada gurmaani eluiga. Nimelt selgub, et pipra nn toimeaine capsaicin (kas sellel mingi eestikeelne vaste kah on?) on äärmiselt võimas antikantserogeenne kraam. Hiirte peal tehtud katsed näitavad, et selle ainega toidetud hiirtel sooritas umbes 80% vähirakke “enesetapu” indutseeritud apoptoosi läbi ning vähipaised vähenesid umbes viiendikule endisest suurusest. Nendele, kes veel ei tea mida see endast kujutab teadmiseks niipalju, et apoptoos on protsess, mis sunnib vanad rakud välja vahetuma uute vastu, hoides organismi nõnda pidevas uuenemises. Kui see protsess on kas liiga aeglane või üldse peatunud on tagajärjeks paise nimega vähk.

Konkreetsed katsed viidi läbi eesnäärmevähiga, kui alust on arvata, et see toimib enamike vähiliikide puhul: katsejänesteks olnud hiirtele söödeti sisse 400mg capsaicini nädalas. Inimese kehakaalu ja ainevahetuse jaoks ümber arvestades oleks see kogus muidugi tunduvalt suurem ning võrreldav umbes 3-8 habanero kaunaga (sõltuvalt sordist ja kangusest). Muide, eesnäärmevähk ei ole mingi naljaasi, sest iga aasta haigestub sellesse 232000 meest Ameerikas, kellest umbes 30000 lõpuks sellesse ka sureb. Nii et sööge pipart, pipar on teie sõber!

2 Comments

  • Reply Discordia: Pronto |

    Vot nii, nüüd on Delfi ka avastanud enda jaoks eesnäärmevähi. Mehed, sööge pipart ütlen ma teile, pipar on üks käepärasemaid looduslike ravimeid selle vastu nagu ma mõned päevad tagasi oma blogis juba kirjutasin.

Post a comment