pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Palts strikes back

Res Publica

Sa püha müristus! Keskerakonna puudel Palts on varemgi kohatult klähvinud, kuid seekordne sõnavõtt ületas juba igasugused kaine mõistuse piirid.

Nimelt teatas Palts täna tähtsalt, et ta ei jaga Veskimäe seisukohti ning ei pea kohukestega ühteheitmist veaks. Lisaks on ta valmis nendega edaspidigi koostööd tegema ning valmis enda kaela võtma linnapea vastutusrikka ülesande. No kuradiraisakurat! Ülbust jääb veel ülegi. Astu siis juba kohukestesse, vahest saadki pulti!

Miks ma nii tige olen? Keskerakonnavastasus RP-sse sisse programmeeritud — mes saime enamuse oma häältest just tänu sellele. Isegi see Lihula skandaal, mida kaudselt saab vaadata kui Reformierakonna kapriisset nõudmist (Ojuland) ja Rahvaliidu käpardlikku teostust ei teinud erakonnale nii palju viga kui see Tallinna jama. Muide, minu arvates oli ka Lihula samba maha võtmine viga, kuid see on juba teine teema.

Tuletagem meelde, et kolme aasta eest oli RP peamine lubadus see, et saadame Savisaare kukele ning lisaks mõnitati Reformi ja KE liitu. Ja siis selline lops. Palts tegi veel minu osakonnas (ma juhtumisi olen samuti kesklinnast) hullu kihutustööd, mis lõpuks ka vilja kandis. Kogu selle jama tõttu otsustasin ma see aasta enam osakonna juhatusse mitte kandideerida, sest ma ei ole nõus juhtima ettevõtmist, mida üks teine tolvan usinasti karidele lohistab. Ütlesin, et kui napilt valimiskünnise ületate oma “Veelgi Uuema Poliitikaga”, siis on teil vedanud. Tüübid ei uskunud ja nüüd on tulemus käes. Vähemasti pole mina vastutav selle jama eest.

Uuuuh … ma lähen rahunen natuke.

16 Comments

 • Reply Pronto |

  Mis sa oled mingi poolearuline või? Küsimus polnud selles mida esimees ütles, küsimus on selles, et mees reetis kogu partei kõige suuremat valmisilubadust ja nüüd ei julge tänu sellele kaotatud usaldust oma süüks tunnistada. Või tähendab see seda, et kui esimees üle pika aja segase panemise asemel midagi asjaliku ütleb, siis on see ikkagi automaatselt midagi paha ja vastikut ning tuleb kohemaid võimalikult maha teha?

 • Reply prj |

  kõige suurem valimislubadus oli kellelegi lõuga sõita? irw.

  faktiline. mitmes linnas ja omavalitsuses oli respublica koos keskerakonnaga valitsemas (eelmised kov-d)? mille poolest erineb tallinn teistest?

 • Reply Pronto |

  hirv jah — RP valimislubadus oli, et linna juhitakse ausalt ning sellise rööverakonnaga nagu kohalik Keskerakond koostööd Tallinnas ei tehta.

  Probleem ei ole kunagi olnud ju Keskerakonnas eneses või selle ideoloogias — parteil on olemas oma platvorm ja tegutsemiskavad ja enam-vähem igal pool mujal (peale Ida-Virumaa ja Tallinn) püütaksegi selle nimel tegutseda. Probleem on selles, et kohukeste Tallinna võtmeisikud on paistnud silma varguste, vassimiste ja korruptsiooniga. RP vaen polnud mitte ideoloogia vastu, vaid nende konkreetsete inimeste vastu, kes ei suuda asju ausalt ajada.

 • Reply meelis |

  Hingame sisse ja välja Üks erakond ei saa koosneda läbinisti röövlitest, kaabakatest ja pättidest. Ilmselt on nende inimeste osakaal igas parteis täpselt samasuur kui on seda ühiskonnas. Kui ainuke valimislubadus mis inimestel meelde on jäänud on see et me ühe erakonnaga koostööd ei tee siis on tõesti miskit väga mäda partei ideoloogia. Koostööd kokkulepitud raamides tuleb teha kõigiga kes jagavad teatud reegleid. Reeglid on võimalik kehtestada

 • Reply Pronto |

  Loomulikult ei saa koosne, sestap väidangi ma, et mitte kõik KE liikmed ei ole vargad, sead ja kohukesed. Kuigi, kus asi mädanema hakkab, seal kerkib paise kiiresti. See on nagu gangreen.

  Valimislubadusi olid tegelikult palju — avatum linnajuhtimine, korruptsiooni vähendamine, jne. Kuid kõik nad taanduvad lõpuks selleni, et Tallinna Keskerakonnaga liitu astumine on nendest taandumine. Mõistad sa, et kui küünal ütleb, et ta vee all ei põle, siis pole tegu lihtsalt mingi eitusega eituse enda pärast — ta lihtsalt ei saa seda teha, sest vesi kustutab leegi.

 • Reply Pronto |

  Asi oli selles, et kuna Keskerakonnal oli selge enamus, siis toimusid mängud nende ja AINULT nende mängureeglite järgi. Inimesel peavad olema väärtused ja põhimõtted, millega ei kaubelda — on asju, kus saab järeleandmisi teha ja on asju kus ei saa.

  Poliitikutel ja eestlastel üldisemalt paistab puuduvat julgus öelda resoluutne ei või esitada ultimaatuma ning vajaduse korral see ka täide viia. Millegipärast arvatakse, et põhimõttelage totralt naeratamine ning vaskaule ja paremale koogutamine on edukuse alus.

 • Reply Lauri |

  Hold your horses. Poliitikud küll, kuid usu mind, et on piisavalt palju eestlasi, kes julgevad välja öelda täpselt seda mida mõtlevad, vaatamata sellele, kas tegu on poliitiliselt korrektse asjaga või valitsevale ennasttäis puudlite kambale meelepärase asjaga.

 • Reply Pronto |

  Me räägime enamusest. Kui palju inimesi julgeb trammis vahele segada kui purjus kaagid tüdrukult kotti käest rebivad? Rõhuv enamus teeb kõik endast sõltuva, et väga huvitavaid asju akna taga põrnitseda. Sest keegi ei taha ju pättidega konfrontatsiooni sattuda. Vaenulikkus on väidetavalt ju paha!

 • Reply meelis |

  Täitsa nõus, et demokraatias prevalveerib enamus vähemuse üle! Samas on selge, et enne ringmängu alustamist lepitakse mänguliste poolt kokku selged mängureeglid. Nende rikkumisel ühe või teise poolt tehakse casele vastavad sammud.
  Kuidas Tallinnas on K liitu astumine kogu ürituse mahamatmine aga näiteks XX linnas seda ei ole.
  Minu teine seisukoht on, et kohaliku rea ajamine ei-ei Tallinna ja TArtu kohaliku asja ajamine on selgelt üle politiseeritud. MIs on maailmavaatega tegemsit kas ehitada tee või parandada lasteaia katus

 • Reply Pronto |

  Sellest ma räägingi ju! Tallinna Keskerakond tõestas, et neid ei saa võtta võrdväärsepartneriga, kellega mängureegleid kokku saab leppida. Ja see on ennast RP-le ka valusalt kätte maksnud — RP-d peetakse koos Keskerakonnaga kõige korrumpeerunumaks erakonnaks vaatamata sellele, et see faktide alusel kindlasti tõele ei vasta. Põhimõtteliselt on asi selline, et ütle, kes on su sõbrad ja me ütleme, kes sa ise oled.

  Kogu seda vangerdust mis tehti Keskerakonnaga koalisatsiooni moodustamiseks võib vaadelda kui kumulatiivlaengut, mille viljad nüüd kenasti kooruma hakkavad: esiteks sai reedetud valijad, kellele antud lubadused muutusid kehtetuteks. Teiseks reedeti erakond, sest selle maine on hetkel allapoole igasugust arvestust. Ja kolmandaks reedeti linn — inimesed ei usalda enam poliitikat ja see kajastub üsna üheselt ka Tallinna valimisaktiivsuses.

 • Reply meelis |

  Tõepoolest rahva hääl on jumala hääl. Samas Isegi Delfi kommentaatorid ei saanud sellest võrdlusest arusest reaalselt pole ju korruptsiooniga miskit pistmist olnud?
  Pigem tõepoolest jäi rahvale meelde et miskit selle RP ja korruptsiooniga seostus.

  Täna peaks ikkagi hakkama rõhuma sellele mis on konkreetselt ära tehtud mitte vatrama ainult et Krdi K Viitan taaskord reeglid lepime kokku ja anname sellest valijale selgelt teada. Reeglite rikkumisel tuleb anda selge ja arusaadav hinnang

 • Reply Pronto |

  Noh .. kõigi jaoks seondub KE korruptsiooniga ja kõik mis seondub KE-ga seostub samuti korruptsiooniga. Paraku teadsid ju kõik, et Tallinna võimuliiton KE ja RP oma ning seega seondus RP KE-ga.

  Tegelikult ei ole mõttet eriti hakata kiitlema mida me kunagi tegime. Erakondi nagu inimesi mõõdetakse tuleviku, mitte mineviku alusel — kõik sarimõrvarid on olnud kunagi kellegi armsad süüta lapsukesed, aga aeg tegi omad korrektuurid. Aga selleks, et tuleviku vaadata on vaja endalt kõigepealt heita seljast vana taak ja näidata üles mehisust tunnistada oma pattu ning tehtud vigasi. Senikaua kuni vanad lollused nööriga sabas lohisevad pole mõtet loota, et tulevik kuidagi roosilisem oleks.

 • Reply meelis |

  vot nyyd vaidlen ma küll väga põhimõtteliselt vastu Erakondi samamoodi nagu ka inimesi hinnatakse põhiliselt ikka seeläbi mida nad minevikus on teinud.

  Vaata või enda ümber Kui keegi on sulle valetanud kord siis palju ja mida ta peab tegema, et taastada sinu usaldus? Kui ta seda üldse saab teha.

  Nõus sinuga täiesti et tuleb heita minema vana taak. Pean sellega silmas, et see vana plaat valige meid muidu tuleb K. Keskenduda tuleb siiski pragmaatilistele lubadustele mida me tulevikus teeme ja neee lubadused peavad põhinema sellel millega me juba oleme hakkama saanud. Taaskord näide eraelust. Sa lõpetad magistrikraadiga ülikooli. Enne kui sulle antakse vastutusrikkamaid ülesandeid pead tõestama, et suudad täita ka kõik elementaarsed asjad!

  päikest

 • Reply Discordia: Pronto |

  Ühes teises teemas läks asi lõpuks selle peale, kas erakonna väärtust arvestatakse tehtud tegude järgi või mitte. Minu seisukoht on selline, et asi võib esmaspilgul nii tunduda, kuid tegelikult seda ei ole. Meelis arvab, et minevik määrab kõik.

  Miks ma

Post a comment