pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

News.com: The Big Picture

News.com nimelisel IT alasel portaalil on üks üsna pull info visualiseerimise meetod kasutusel, mille nimi on “The Big Picture”. Ma ei saanud päris pikalt aru milleks see hea on, aga kui lõpuks kohale jõudis, siis olin ma sellest ideest täielikus vaimustuses.

Põhimõtteliselt on uudiste küljes erinevaid “pidepunkte”: analoogsel teemal pajatavaid uudiseid, üldteemasi ja firmasi. TBP tõmbab kõik need omavahel kokku ja loob visuaalse struktuuri, kus süsteemi arvates tähtsamad kanded on visuaalse kaardi peal kohe näha. Seda kaarti mööda on võimalik ringi rallida ja seda saab kasutada kiirnavigeerimiseks (näiteks kui soovid sattud AMD saidile). Mulle meeldiks hirmsal kombel kui mõni uudisteportaal Eestis sarnase idee kasutusele võtaks. Igasuguse data miningu aega vähendaks see kindlasti märkimisväärselt.

One Comment

  • Reply targutaja.info |

    Veebilehe lingid graafiliseltPilt: Priit KallasTouchGraphi soft võimaldab kuvada erinevate objektide vahelisi seoseid graafiliselt. Nende lehelt võib leida vahendid Google backlinkide, Live Journal ja…

Post a comment