pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Müük üle interneti: Paypali kasutamisest

Ma hiljuti rääkisin ühte tuttavaga pikalt laialt teemal kuidas korraldada maksmist veebilehelt üle interneti. Ma küsisin, et miks ta Paypali ei kasuta ning tema vastas, et tal pole õrna aimugi, mis see Paypal on. Ma siis katsun seletada:

Juba päris tükk aega on Paypal olnud avatud ka Eesti kodanikele. Põhimõtteliselt on Paypal eBay tütarfirma, mis tegeleb elektrooniliste maksete konsolideerimisega. Näiteks kui sa ostad midagi ja ei julge oma krediitkaardi andmeid mingile suvalisele tegelasele jagada, siis tasub kasutada mingit turvalist vahemees, näiteks Paypali. Sama asi töötab ka teistpidi — kui sa tahad midagi eBays näiteks müüa või ütleme, et sa oled valmis saanud mingi programmiga, mille eest sa tahad raha saada, siis kõige lihtsam on kasutada Paypali. Inimesed kannavad makse oma Paypali kontolt sinu Paypali kontole, kust see raha (kui soovid) võidakse kanda su krediitkaardile või jäetakse lihtsalt sinu käsutusse juhuks kui peaksid soovima midagi ise internetist osta. Loomulikult võtab Paypal sealt vahel oma väikese obroki, kuid see summa on üsna marginaalne. Kust maksmiseks raha tuleb? Põhimõtteliselt seotakse Paypali konto sinu krediitkaardiga — kui kontol raha pole, siis võetakse puuduv summa krediitkaardilt. Nii lihtne see ongi.

Kui te tahate Paypali kohta rohkem teada, siis klikake siia:

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.

Põhimõtteliselt on konto tegemine tasuta ja annab võimaluse lähemalt tutvuda selle lahenduse võimalustega.

11 Comments

 • Reply Joosep-Georg |

  Veel üsna natuke aega tagasi oli see häda, et PayPal küll oli nõus eestlaste raha vastu võtma ent teistpidi Eestit ei tunnustatud — ehk kui keegi sulle raha maksis, siis kätte sa seda ei saanud, pidid ära kulutama.

 • Reply m |

  Lisaks krediitkaardiga seostamisele saab Paypal’i konto siduda ka oma pangakontoga – st kui paypali arvel jääki pole võetakse ostu puhul raha autom su arveldusarvelt, kui sealgi raha otsas siis on asi veel lisaks garanteeritud ka su krediitkaardiga.

  PayPal (Europe) Limited on meie Finantsinspektsioonis muide arvel e-raha emiteerijana. Nii et peaks nagu jah olema ka Eesti nüüd respekteeritud asum, kuid et Paypal’i oma eesti arveldusarvega koostöös saaks kasutada ei usu hästi.

 • Reply paddy |

  mind huvitaks selline asi, et kas on vöimalik netis kuidagi aretada mingi maksmisvöimalus nii, et sul ei peaks olema krediitkaarti.
  vahel tahaks mingeid raamatuid vöi plaate vöi vidinaid netist osta, aga sellepärast mingit lisakaarti ja kontot endale teha tundub kuidagi tobe.
  nt estairi piletite ostmine läbi hansaneti on päris hea, aga see on ka ainus, mida ma tean.

 • Reply kuldar |

  kuidas läks? mina tegin premium accoundi kuid endiselt on request funds peale et “sorry, send only account”.

  see kehtib eesti ja veel osade riikide kohta.

 • Reply Elver |

  Ärge kuradi pärast kasutage seda PayPal’i. Sitt asi on see.

  Vaja oli ühele kesk-Eurooplasele paar eurot maksta. Tegin PayPal’is konto ja regasin isegi preemiumiks. Siis öeldi mulle: “pank on teatanud, et kaart on kas varastatud või kadunud” ning mul on nüüd limited account millega ma ei saa midagi teha.

  Kuna kaart ei olnud kumbagi ja endiselt minu käes, seadsin sammud Hansapanka kus öeldi, et PayPal ei ole neilt minu kaardi kohta küll mitte midagi küsinud ja nemad ei ole PayPal’ile öelnud, et minu kaart oleks varastatud või kadunud.

  Samas keeldusid nad PayPal’iga ühendust võtmast ja asja klaarimast.

  Üritasin PayPal’iga sel teemal suhelda, aga nad on nagu Elioni helpdesk ja ADSL ruuteri restart — “järgige lehel olevaid samme, et taastada oma konto funktsionaalsus”…

  Sammude all on kirjas, et konto funktsionaalsust pole võimalik taastada.

  Peale kuud aega säärast nussi jätsin lõpuks asja sinnapaika ja raha jäigi maksmata.

  PayPal on saatanast.

 • Reply Anonymous |

  Kasutasin korra paypali, tehes u-netis virtuaalse krediitkaardi 40-ks päevaks. toimis väga hästi. raha saamist paypalist ei oska kommenteerida, on juttu olnud, et eestis ei ole see veel võimalik.

 • Reply oop |

  Olen Paypali massiliselt pruukinud ilma yhegi pirina või nurinata. Nad kannatasid ära isegi Yhispanga virtuaalsed krediitkaardid. Aga ega ma sellega muidugi midagi huvitavat ja põnevat ette võtnud pole, oma pudupoodi asutanud vms.

 • Reply Mister Costello ? kangelane |

  Tundub, et Gene Wolfel on mingi isiklik suhe prostituutidega. Juba teine lugu temalt kogumikus “Aphra”, kus tegevus toimub lõbumajas. Kahjuks ei saa ma loo sisust eriti rääkida, sest see avaks poindi. Saan öelda ainult niipalju, et mi…

 • Reply Toomas |

  saab kasutada veel wirecard.-i , seb.-il see teenus olemas , veel selline link-http://www9.wirecard.com/

Post a comment