pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Mootorsaag

Husqvarna mootorsaag

Eile siis viskas kopa ette. Kopp viskus ette peamiselt sellepärast, et mul on keldris mustmiljon prussi ja mul on plaanis neist lahti saada — keldrisse on vaja ehitada saun ja paekiviseintega kaminasaal. Lisaboonusena tuleb sisse ka see, et talv läbi on võimalik korterit kütta. Tarmo ütles, et tal on saag olemas, vaja on ainult osta a) bensiini (mis mul juba olemas oli), b) saeketiõli ja c) kahetaktilise mootori õli. “Selge pilt,” mõtlesin mina, “lähen bensujaama ja ostan”. Marssisin siis toimeka näoga Kristiine bensukasse ja ütlesin, et köhige mulle saeketi õli. Nemad ütlesid mulle “möh?” Läksin seejärel Kristiinesse kuid seal ei saanud ma midagi. Enamgi veel — seal toimus mingisugune poeruumide vangerdus, mille tõttu tööriistalett oli poolel teel muutumas mänguasjadeletiks. Segadust kui palju. Läksin seejärel Tulika Statoili, siis Sõle Statoili, siis Paldiski maantee Lukoili (seal toimus mingi kaos), siis Merimetsa Selverisse ja siis koju. Tulemuseks oli selleks hetkeks a) 0 ühikut saeketiõli ja b) 0 ühikut kahetaktilise mootori õli. Seda viimast ma oleksin isegi saanud, aga Statoilis turustab seda ulmeliselt kalli hinnaga. Ilmselt motorolleri- ja mootorsaemehed pole nende sihtgrupp. Merimetsast ostsin arbuusi ja suundusin koju nuputama. Kodus hakkas mulle hägusalt meenuma, et keegi kunagi rääkis mootorsaest kuidagi seoses Lukoiliga. Kuna ühe Lukoili pood oli juba kinni olnud, siis ma kõhklesin hetke, kuid siis meenus mulle, et Tondi oma on 24h lahti. Läksin sinna, võtsin riiulilt vajaliku nodi, maksin kokku kahe asja eest umbes poole vähem kui kahetaktilise eest üksi Statoilis, läksin koju, kallasin asjad saagi ja läksin keldrisse proovima. Siis selgus, et siseruumides ilma hapnikumaskita selle konkreetse saega midagi eriti teha ei anna. Isegi ukse vahel mitte. Pärast seda suurt matkamist oli vahepealt üle ilma laotunud pimeduse vari ning seetõttu oli õue minek out. Homme proovin uuesti.

6 Comments

  • Reply Pronto |

    Kahtekatiliste oma oli saada ka Statoili, kuigi hirmkalli hinna eest. Motopood oli siis juba kinni, kui ma sinna jõudsin. Minu põhiline mure oli saeketi õli koha pealt, kuna ma ei teadnud millega seda asendada oleks olnud mõistlik.

  • Reply Stuart |

    Oijahh, Statoil n88rib ikka meeletult, isegi labane aknapesuvedelik on neil r6veda hinnaga. Samas kakao on ylihea (kuigi jah, ka mitte eriti odav. Seega, Statoil ei ole defineeritav bensiinijaamana;) Igasuguste isesuguste eriasjade leidmisega on kah samamoodi, otsid ennast segaseks erinevaid eeldatavalt sobivaid poode ja p2rast selgub, et odav ja hea variant on kuskil nurga taga tont-teab-kus.

  • Reply Anonymous |

    Saeketi õliks sobib üks kõik milline vähe paksem õli, peaasi et puhas on, isiklikult kasutan täiesti tavalist kõige odavamat diiselõli

Post a comment