pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Mobiilid liiklust jälgimas

Autopia räägib sellest, kuidas Utahs tegeletakse liikluse optimeerimisega. Nimelt on võimalik seal jälgida (ilmselt anonümiseeritud) mobiiltelefonide liikumist mööda liiklusmagistraale ning selle põhjal tuvastada liiklusummikuid ja mõõta tänavate läbilaskevõimet. Ausalt öeldes päris nutikas mõte, mida võiks rakendada ka meie linna liiklusreguleerijad valgusfooride ja muu sellise timmimisel.

Üldiselt Autopia on üldse üks väga väärtuslik sait. Ma siin vahepeal andsin välja senini veel katteta veksli, et kunagi kirjutan alternatiivkütustest pikemalt, aga milleks vaeva näga kui Autopia seda teemat niikuinii jube pikemat aega katnud on.

5 Comments

 • Reply Pronto |

  Paljud firmad (kaasa arvatud mobiiliopraatorid) avaldavad anonümiseeritud andmeid. Näiteks terviseuuringud saavad anonümiseeritud statistilisi andmeid riigi käest, jne.

  Sisuliselt võiks nad liikluse kohta avaldada iga 5 minsa taga, palju on sellel tänaval mobiile ja kui kiirelt nad liiguvad keskmiselt.

 • Reply w |

  seda moblajälgimist kasutatakse ka meil muide – detaile ei mäleta aga ca aasta-pool tagasi oli raadio 2s miski keskpäeva koolitund vms, kus miski tegelane sellest pikalt rääkis – kuidagi oli teema ka linnaarhidektuuri ja SAPAga seotud – viimane vist tellis uuringu. Seal küll oli vist point selles et inimeste käest küsiti luba nende mobla jälgimiseks – aga võin ka eksida.

  igatahes on see igati abiks meetod rahvamasside jälgimiseks – aga jube libe tee on, suur vend ei ole üldse kaugel, passib siinsamas nurgataga.

 • Reply Pronto |

  Selle suure vennaga on üks huvitav paradoks. Kui suur vend midagi ei tee, siis on rahvas suure venna peale pahane. Kui suur vend midagi teeb on rahvas tema peale ikka pahane. Kus see loogika on?

Post a comment