pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Mirrormask

It didn’t seem like a good time for reading, but I pulled two huge old books off the shelf in the corner and carried them over to him. He took one, but he didn’t read it. He told it what a bad book it was and threw it on the ground. The book bounced in the air and hung there quivering, and the juggler man jumped onto it and began to float away. “As long as they think you don’t like them,” said the juggler, “they migrate back to the library. And we get a free ride.”

Mirrormask on film millele on väga raske mingit hinnangut anda. Põhimõtteliselt on tegu millegagi, mis mahub samasse kategooriasse, kuhu kuuluvad järgnevad tegija: “Neverending Story”, “Labyrinth” ja “Dark Crystal” või äsja linastunud “Pan’s Labyrinth”.

Oma olemuselt on tegu muinasjutufilmiga, mis natuke meenutab raamatut “Alice imedemaal”. Selle ülesehitus on lihtne ja etteaimatav kuid visuaalne teostus on täiesti klass omaette. “Mirrormask” lahkab küsimust, et mis on päris ja mis mitte, kas asjad annavad kustnikule inspiratsiooni või loob inspiratsioon asju. Kas elu on unenägu ja tegelikult ärkame alles uinudes? Kas me oleme selleks valmis kui meile antakse võimalus olla keegi teine?

2005 aasta film on Dave McKeani, kes on tuntud kui Neil Gaimani mitmete koomiksipõhiste materjalide illustratsioonide autor, lavastajadebüüt. Stsenaarium kirjutati kahasse Neil Gaimaniga ning sellel on tugevaid mõjutusi nende varasemast kostööprojektist nimega “Sandman”. Projekt ise maksis kõigest 4 miljonit dollarit ja näitab KcKeani võimekust mitte ainult kustniku, vaid ka kaamerajuhina.

Kogu ettevõtmisele paneks ma hindeks tugeva 4/5. 4 peamiselt siis pisut liiga primitiivse loo eest. Loodetavasti teevad mehed koos veel midagi, sest koostöö paistab neil klappivat.

3 Comments

  • Reply BC |

    see Mirrormask on jah tõesti üli lahe film! alguses (kui ei tea milline ta on) siis esimesed 10-15min (kui tegevus toimub nö. reaalses maailmas) ei tundu ta üldse huvitav, aga siis läheb põnevaks!

    soovitan soojalt seda..

  • Reply Vali Dool |

    Tõmmasin ja vaatasin filmi sinu postituse peale ära, tõesti äge. Minuarust nii algus kui ka see teine maailm. Nõrk story – nii ja naa… veidi etteaimatav oli, aga samas jälle täiega Gaiman. Mulle meenutas filmi Immortel, täielik musavideo. Lihtsalt vaatad ja kaifid, üldse pole oluline kuidas lõpeb 🙂

Post a comment