pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Marianne Mikko + Rein Lang = IIIK!

Ma täna hakkasin mõtlema, et mis juhtuks siis kui ristata Marianne Mikko Rein Langiga, siis mil … ja selle koha pealt jooksis juhe kokku. No ei suuda enam edasi mõelda. Vaesed lapsed!

Marianne Mikko on ilmselt leidnud, et viimasel ajal kipub ajupuudulikkus ainult meeste pärusmaa olema (Reine Langist võite lugeda varasematest kannetest) ja tõelise feministina ei olnud see talle vastuvõetav. Ma ei hakka tema varasematest pangekolinatest rääkima, vaid asun kohe viimase kallale. Just vahetult pärast seda, kui uuringud näitasid naiste osakaalu Eesti juhtide hulgas olevat 38% (selgelt üle EL keskmise), teatab tädi, et vaja on kehtestada kvoodid, mille alusel vähemalt kolmandik neist peavad naised olema.

Selle koha pealt põrutas Kivisildnik kohe, et nüüd on siis naised lõpuks ometi üles tunnistanud oma väärtuse: üks Eesti naine on väärt poolt Eesti meest. Kas Mikko tõesti arvab, et meie võrdõiguslikkus riigis käib töötajate värbamine sugude alusel, mitte pädevuse järgi (ta ilmselt enda järgi otsustab, et viimane kriteerium pole oluline) ning kvootide kehtestamine just kui parandab Eesti konkurentsivõimet ning tõstab SKP-d? Kas ta ikka on sellega kursis, et sarnase kvalifikatsiooni ja mulje puhul kiputakse eelistama naisterahvast, sest nad on kohusetundlikumad, stabiilsemad ja ei ole liiga ambitsioonikad. Kas ta ikka annab aru, et võrdõiguslikus riigis ei ole võimalik taoliseid reegleid vastu võtta muud moodi kui sümmeetriliselt, mis tähendab seda, paljud firmad kus naiste osakaal on enamik peavad reaalselt naisi hoopis koondama hakkama, samas kus nn “meestealade” firmal on tõsiseid raskusi omale näiteks ehitusalase haridusega naisjuhi leidmisega. Pealaegi on tippjuhid tavaliselt otse omanike poolt määratud — tõesti, see on nende raha, kui tahavad määraku kasvõi šimpansi finantsdirektoriks (ma olen üsna kindel, et Mikko SEDA nüüd küll oma kvoodiplämaga silmas ei pidanud)?

Miks ma üldse vihastan mingite mõttetute lehtsabade peale? Ahjaa … annaks Saatus, et Lang ja Mikko kunagi ühtede linade vahele ei satuks.

One Comment

  • Reply Discordia: Pronto |

    Alles see oli kui Mikko oma rinna kummi ajas ja Brüsselist kilkas, et Eestile oleks sookvoote vaja (milleks ta pidas sobilikuks 33%, kuigi Eestis juba on hetkel juhtidest 38% naised). Põhimõtteliselt oli tema seisukoht selline, et andis Jumal piimanäärmed

Post a comment