pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

MAI SKIZO: “Võida kõik”

“Võida kõik” on omamoodi valge vares bändi muidu võrdlemisi melanhoolses repertuaaris. See tekkis ootamatult teiste asjade vahele ning süstis muude plaanide vahel laveerides kiiresti tippu. Ma ise ka ei tea miks.

Põhimõtteliselt ujus “Võida kõik” välja Arvi kõvaketta lõpututest avarustest, kuhu ta aastate jooksul on korjanud uskumatus koguses erinevat loomingut. Algselt võõrkeelsena mõeldud lugu sai kiiresti uued sõnad ning osa elektroonikast sai asendatud kitarridega. Seda on lihtne mängida, lihtne laulda ja lihtne kaasa laulda. Samuti selgus üsna kiiresti, et muude lugudega edasi liikumiseks on see vaja süsteemist välja saada.

Kaasnev video valmis samuti suuresti iseenesest (siinkohas sooviks tänada eraldi Margus Voolpriitu suurepärase kaameratöö ja Mait Vaiku montaaži eest). Selgus, et karantiini tõttu tühjana seisnud Tapperi lava polnud juba mõnda aega muusikuid näha saanud ja sestap leidsime klubiga kiiresti ühise keele loo salvestamise jaoks.

MAI SKIZO - Tapper
MAI SKIZO pärast “Võida kõik” video salvestamist rokiklubi “Tapper” ees.

Huvitava vahemärkusena võib siinkohas välja tuua selle, et nädal pärast video salvestamist ja paar päeva enne selle YouTubesse üles panemist muutsime leidsime üsna kogemata just selle “õige” kitarrisaundi mida olime tükk aega otsinud ja mida me nüüd plaanime ka edaspidi kasutada. Paraku pidin kõik kitarrid kogu loo ulatuses selle tõttu ümber mängima.

Rääkides järgnevates lugudest, siis hetkel käib töö korraga mitte ühe, vaid kahe loo kallal, millest üks on kaver. Ma päris nii kaugele ei läheks, et tähtaegade kohta veksleid välja hakkaks andma, aga kui te tahate meie toimetamistel kätt pulsil hoida, siis võite liituda meie YouTube kanali ning Facebooki lehega. Ja samuti pole meil midagi selle vastu kui meie asju šeeritakse ja laigitakse.

Post a comment