pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

London põleb

Täna varahommikul siis juhtuski see, mida on oodatud juba hea mitu aastat ehk siis terrorirünnak UK vastu. Mida ma rääkida tahan ei ole mitte selle asja inimlik külg, vaid pigem see, et kogu üritus oli korraldatud pehmelt öeldes brilliantselt. Kõigepealt ajastus — toimunud/toimumas oli kaks piduliku sündmust G8 kogunemine ?otimaal ja Londoni 2012 olümpialinnaks kuulutamise tähistamine. Tänu sellele kontrastile oli laks eriti valus.

Teine asi on by the book korraldatud rünnak iseenesest. Enamus pomme plahvatasid metroos ning üks bussis. Näha oli ka see, et ohvrid ei olnud eesmärk omaette, sest vastasel korral ei oleks bussiplahvatuses ainult 2 hukkunut olnud. Loomulikult mõned ohvrid pidid olema, et asja maha ei vaikitaks. Kuid eriti elegantne oli aga plahvatus mis toimus ühes metroorongis — asi oli ajastatud nii, et viga sai ka samal ajal mööduv vastassuuna rong. Üldiselt suudeti kogu selle operatsiooniga halvata päris tükiks ajaks KOGU Londoni ühiskondlik transport koos kõige sellega kaasnevaga.

Huvitav oli muidugi ka poliitikute reaktsioon asjale — ?okk: kuidas nad küll julgesid. Samas on see omamoodi naljakaski. Kõigepealt pommitavad nad maa pealt minema kaks riiki (Iraak ja Afganistan) ja siis on hirmus üllatunud kui neid vastu pommitatakse. Kui kurdeti, et mõlemas riigis sai liiga palju tsiviile surma, siis teatas Bush tähtsalt, et vaadake inimesed, meil käib seal ju sõda. Sõjas ikka juhtub (collateral damage). Mõistke nüüd ise.

Post a comment