pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Leimiministrist natsionaliseerijaks?

Rein Lang

Järjekordset Langi arvamuslugu Eesti Päevalehest lugedes tekib mul küsimus, et kui palju jalgu saab ühel mehel olla? Nii paljudesse pangedesse kõigest kahe jalaga astuda pole võimalik. Seekordne plaan on tal siis selline, et vara tuleb konfiskeerida mitte ainult kurjategijalt, vaid ka tema lähikondlastelt: vanematelt, õdedelt-vendadelt, töötajatelt, äripartneritelt, elukaaslastelt, lastelt, sõpradelt, klassivendadelt, naabritelt ja parteikaaslastelt. Noh, välja arvatud muidugi juhtudel, kui nad suudavad tõestada, et nad on selle televiisori ostnud just omaenda tööga välja teenitud raha eest.

Oma olemuselt tahab mees panna käpa peale ka kuritegelikul teel saadud kaudsest kasumist — ütleme, et ma varastan kusagilt miljoni ja investeerin selle mingisse ärisse ja juba kolme aasta pärast on mul 10 miljonit. Langi arvates peaks see kuuluma riigile.

Ma ei suuda uskuda seniajani, et Eesti vabariigi justiitsminister on inimene, kes ei tea, mida kujutab endast rahapesu ja millega seda süüakse ning kuidas selle vastu võideldakse. Härra ilmselt küürib on sajaseid seniajani vannitoas BioEstiga. Poisid, äkki Ansipil on veidike aega ja läheks annaks mehele ühe tohlaka, et ta nii totrat jama enam suust välja ei ajaks. Langi arvates ongi nii, et lähed lihtsalt ja lööd sullis milli lette ning Maksuamet ei märka mitte midagi? Kulla mees … rahapesust läbi käinud raha erinevus tavalisest, tööga teenitud rahast, on see, et selle legaalset päritolu on võimalik iga viimase kui sendini tõestada.

Loomulikult kipuvad tänapäeval erinevad sulid oma kinnis ja vallasvara panema oma lähikondsete kontole, et vähendada oma seotust nende asjadega, kuid hetkelkäib jutt juba lausnatsionaliseerimisest, kus vara omaja peab TÕESTAMA, et ta selle kuidagi ausa tööga saanud. Omal ajal kui inimesi loomavagunitesse aeti käituti täpselt samamoodi — 25 + 5 ja kogu vara natsionaliseerimine. Mis tavaliselt tähendas seda, süüdimõistetu lähinkondsed tõsteti tuima näoga tänavale (kui neist just rongile kaasa ei pakitud). Ja kuna burzuid olid salakavalad ja hoidsid kokku, siis iga juhuks konfiskeeriti kõik vähegi rammusam samast külast.

Selline rumal jutt on erakordselt valus just Eesti jaoks, kus kõik on kõigiga mingit pidi tuttavad ja keegi ei tea millal ja kust kirves võib langeda. Tihtipeale võib laks olla ka kaudsem: Ütleme nii, et ma saan ühe oma sõbra käest äri alustamiseks 100k, kuna ta on mulle ühe tene võlgu. Paari aasta pärast selgub, et mehike oli oma makse pisut räpakalt optimeerinud ning Maksuamet kaebab ta maksudest kõrvalehoidmisest kohtusse ja võidab. Automaatselt tähendab see seda, et see raha mida ta sulle laenas (annetas) on kuritegelikul teel saadud raha ja järelikult sinu firma, mis vahepeal on kasvanud 10 miljonise käibega ning 40 inimesele töödpakkuvaks ettevõtteks konfiskeerimisele kuuluv. Mida see tähendab töötajatele, klientidele ning partneritele võite ise mõelda, sest sellised sekeldused ei saa mööduda jälgi jätmata. Ja oh häda mulle, kui ma peaks tunnistama, et olen selle raha tema käest saanud ja ei suuda tõestada oma teadmatust tema kurikavaltest skeemidest. Sellisel juhul läheb üle vaatamisele ka minu lähikondsete vara.

Ma tõepoolest ei taha sellest teemast hetkel enam rohkem rääkida, sest selline nürimeelsus ajab hirmsal kombel vihale. Mõnel mehel on olemas selline asi nagu negatiivne Midase puudutus — iga asi, mida puudutab haiseb sita järele. Aga võib-olla ta lihtsalt ei pese käsi.

Samal teemal:
Delfi: Lang võtaks kurjategija pere vara

3 Comments

  • Reply Karmo |

    Kle, tead, mul on teooria.. Lang pole ainuke kes viimasel ajal veidralt käitub. Tene mees, kes peale ministriks saamist segast peksma on hakanud on Ligi oma kutselise armee teemaga.
    Äkki on keegi mehed rumalate kloonidega ära vahetanud?!

Post a comment