pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Leheneeger virtuaalsaatkonnas

Võttis leheneeger vaevaks ja logis internetti. Värvis morda mustaks ja huuled punaseks. Vahetas soogi ära. Võttis omale arusaamatu väljamaa nime ning läks Eesti saatkonda. Vaevalt oli leheneeger uksest sisse saanud, kui kukkus kohe pärima, et miks küll Eesti selle peale raha kulutab, et ametnikud saaks arvutiga mängida. Õiendas ja õiendas kuniks kõigil villand sai ja pahategija ukse taha visati. Pärast seda kirjutas leheneeger pahaselt, et visati välja sellepärast, et oli neeger, mitte sellepärast, et segas süstemaatiliselt saatkonna tööd ning solvas vabatahtlike. Paistab, et leheneeger on kinni stereotüüpides, et neeger peab olema kurjategija.

Aga sellega leheneegri seiklused saatkonnas (pärast küll selle ukse taga) ei lõppenud. Kui leheneeger oli jutu valmis kirjutanud, siis kirjutas ta kohe igaks juhuks oma jutu toetuseks teise jutu, kus ta räägib endast kolmandas isikus:

Tänase Eesti Päevalehe uudisteküljed räägivad, kuidas mustanahalise naise näo võtnud ajakirjanik sisenes paljureklaamitud virtuaalkeskkonnas Second Life asuvasse Eesti saatkonda. Ta esitas seal välismaalasi huvitavaid küsimusi ning koges võõravaenu ja rassistlikke märkusi.

Selline lugu, leheneeger: kui sa logid internetist peale Eesti IP aadressiga ning hakkad esitama küsimusi, et kas “selline riik nagu Eesti tegelikult ka olemas on vää?”, “kas Eesti riik on nii rikas, et ametnike mängimist rahastada, selle asemel, et see raha Somaalia lastele saata vää?” ja muid “võõramaalsi huvitavaid asju” (ning hakkad seejärel vaidlema sama riigi ajaloo peensuste üle), siis võid sa olla mistahes nahavärviga. Sind visati sealt välja pahatalikkuse ning rumaluse eest. Kui sa pead seda sünonüümiks nahavärviga, siis on see sinu enese probleem. Internetis nimetatakse selliseid tegelasi trollideks ja neid ei tolereerita kusagil.

Ahjaa … leheneegri nimi oli Rein Sikk ja ta üks kahest omab mingit isikliku vimma välisministeeriumi vastu või proovib lihtsalt tühjast kohast skandaali teha. Või mõlemat.

2 Comments

  • Reply troll |

    vaatas seal secondlifes jee keegi kust ip alt see kasutaja oli sisse loginud. provokatiivset oli selles käitumises täpselt nii palju nagu sinul siin pronto nime all kirjutamises.

Post a comment