pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Laste kaitseks lapsed vangi!

Selline lugu siis: Loksa volikogu otsustas nimetada Loksa 1. Keskkooli ümber Robert Adamsoni nimeliseks Loka Gümnaasiumiks. Õpilastele see ei meeldinud, õpetajatele see ei meeldinud, linnarahvale see ei meeldinud. Aga volikogu pani nime sellele vaatamata. Sest mida need inimesed ikka teavad.

Robert Adamson on tõepoolest kooli heaks päris palju ära teinud tegutsedes selle kooli direktorina aastatel 1954-1991. Tema probleem on aga selles, et lisaks oma koolitegevusele oli ta ka tolle kandi üks punaladviku liikmeid. Üsna kõhe väljavaade, arvestades sellega, et Riigikogu on ikka ja jälle katsunud kommunismi tituleerida kuritegelikuks ideoloogiaks.

Kuna peaaegu kõik õpilased olid selle nime vastu, siis otsustasid nad piketeerida vallavolikogu ees. Selle peale kaebas volikogu liige ja keskerakondlane Helle Lootsman kohemaid nende peale politseisse. Hiljem siiski käis lisamas, et ikka laste kaitseks, laste kaitseks. Sa püha püss! Lapsed korraldavad ürituse ja tema tahab nad selle eest vangi panna! Kaitseks mille eest, tahaks ma teada? Et mõtte- ja sõnavabadus nende kopse ja aju ei rikuks? Või, et kohalikud keskerakonna pruunsärklased neid kasteetidega vaeseomaks ei taoks?

Lihtsalt masendav!

Post a comment