pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Kroon või Euro?

Eesti Päevalehe arvamusrubriigis võttis sõna keegi Joaquin Almunia, kes on Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik (samal teemal ka Postimehes). Iseenesest väga hariv kirjatükk, mis annab üsna ilmekalt edasi EL-u seisukohti küsimuses “Eesti üleminek Eurole”.

Kui mitte sellest ei taha ma rääkida. Mind on alati hämmastanud inimeste nõrgamõistuslikkus, kes neid uudiseid kommenteerivad. Näiteks Postimehe kommentaarides on taaskord hulk selliseid, mis loodavad, et EL kokku kukkub ja siis on meil suur ja võimas kroon. Või midagi. Kui EL kokku vajub, siis on Eesti krooniga KUTU. Eesti kroon on nimelt seotud Euroga ning laiemas laastus ka eurotsooni majandusega. Kui see kokku variseb, siis kogu kupatus tekitab sellise keerise, millest me kunagi välja ei uju. Kui praeguse inflatsiooni põhjuseks ei ole mitte krooni nõrgenemine vaid tsoonisiseste hindade ühtlustumine, siis pärast lahtisidumist saaksime ilmselt näha hüperinflatsiooni, kaoks umbes veerand töökohtadest, tekiks pankroti- ja kuritegevuslaine ning mis saab pangandusest ei taha ma hetkel mõeldagi. Tõenäoliselt vaesuvad kõik ja saamegi kauaoodatud võrdsuse ning alles siis saame teada, mida termin banaanivabariik tegelikult tähendab.

Oskab keegi öelda mingi põhjuse, miks osad inimesed lihtsalt nii nürimeelsed on? Oma osa on muidugi selles, et päris paljudesse koolidesse ja kodudesse on tekkinud internetiga arvutid, kus jõmpsikad saavad lollusi korda saata, aga see ei saa ju ometigi ainuke põhjus olla.

One Comment

  • Reply Priit |

    _Oskab keegi öelda mingi põhjuse, miks osad inimesed lihtsalt nii nürimeelsed on?_

    Hmmm, jah, oskan küll. Statistika. Gaussi kõver. Loodusseadus vastavalt eelnevale võiks kõlada umbes nii: pooled on alla keskmise.

Post a comment