pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Ketsikriis

Reedel kerges vihmasaginas kodu poole tatsates tundsin, et varbad lähevad märjaks. Kodus võtsin ketsid jalast ja kõik sai selgeks — minu ilusatel punastel ketsidel on tallad täiesti läbi. Paraku on see nende odavate Hiina ketside, mis maksavad umbes 80 krooni, tüüpprobleem — vaevalt oled kuu aega jõudnud käia, kui talda nagu polekski. Oma eelmised ketsid olin ma ostnud umbes nelja nädala eest ja märjad vabad olid ümbertõukamatuks viiteks sellele, et nende ketsidega on kööga.

Kiired konsultatsioonid ketsispetsidega andsid hulga väärtuslikku informatsiooni: Hiina ketside kiire kulumine on üldteada probleem. Alternatiivina soovitati näiteks Converse või Adidase ketse, mis pidi päris mitu head aastat vastu pidama ning millel enne pidid pealsed läbi kuluma kui talla sisse auk tekkima. Kuna eelpoolnimetatud firmad on spordifirmad, siis tekkis mul suur lootus, et mõnest sporditarvete kauplusest peaks vajalikud jalavarjud saama.

Aga võta näpust. Reede päeval käisin Kaubamaja ümbruses. Kaubamajas polnud halligi. Kaubamaja kõrval Tartu maantee alguses asuvas Sportlandis olid müügil ainult mikroskoopilised numbrid naistele. Roosad! Estonia puiesteel asuvas poest ei leidnud ma midagi, samuti Rävala puiestees asuvas. Muide, Rävala Puiestee poes olid sellised vinged mustad ketsid siniste leekidega, aga suurim number oli 43. Mul oli vaja aga 46-e. Lisaks Rävala Puiestee poe kohta veel niipalju, et tegu oli ainukese poega, kus ei töötanud moronid (see paistab sporditarvete poodide põhiprobleem olevat. Moronid!). Neiu kuulas mure ära, nuputas, helistas, pakkus alternatiive ja töötas kaasa. Kõikides ülejäänud poodides lähtusid müüjad sellisest loogikast: maksimaalne mehe jalanumber on 43. Üle 43 jalanumbriga mehed on loomad. Loomad käivad paljajalu. Loomad käivad paljajalu POE UKSE TAGA!

Üldjoontes ei leidnud ma linnast midagi. Õhtu poole läksin poodi napsu ostma ja muu hulgas lippasin kiirkorras läbi ka kõik Kristiine keskuse jalatsipoed, sabas hädaldav Mait, kes tahtis hirmsasti kotis oleva rummipudeliga üheks saada ning kellele minu jalatsiprobleem joomisest viilimisena tundus. Mitte üheski poes ei olnud üle number 43 ketse. Isegi koledaid mitte. Ahjaa, seal all olid need hiinakad (Northbridge World Wide — ehk Põhjasilla Maailma Laiused) Prismas müügil. Küll valet värvi, aga nr 46 oli täiesti olemas. Ma tahtsin saada selliseid ketse, mis kohe ära ei laguneks ja oleksid punased. Jätsin need ostmata.

Laupäeval läksin Rocca al Mare keskusesse. Hiiglaslik maja, palju poode, suurem võimalus ketsid leida, ütles minu kõhutunne paljulubavalt. Loll kõhutunne! Selles hoones on vähemalt 10 erinevat jalatsipoodi. Igal pool vaadati mind kui looma, kes kohe kukub kassa ette põrandale sittuma ja pilgud mis mulle saadeti olid sellised, mis isegi Savisaare punastama paneksid. Lõpuks läksin Prismasse ja ostsin sealt valed nr 46 ketsid.

Parem pool muna kui tühi koor. Nelja nädala pärast ratsutame jälle.

11 Comments

 • Reply Anonymous |

  nelja nädala pärast mine ABC kinga, seal peaks raudselt converse all stare meestele igasugu numbreid olema. spordipoodidele suurt rõhku küll ei paneks..

  aga jah, probleem pole ainult hiinakate vaid ka näiteks tšehhi omadega, küll pidasid vastu kaks kuud, kuid auguta tald ei jäänud..

 • Reply Pronto |

  Spordikauplustesse hakkasin ma minema alles siis kui ABC King, Suurtüki kingapood ja NS King oma suutmatust olid demonstreerinud.

 • Reply monsa |

  Pronto. No loe nyyd oma jutt ise ka l2bi ja saad aru, miks su ketsid kuluvad. See Mait on targem kui sina. Istu kodus, joo rummi, 2ra rynda m66da kaubandusettev6tteid, ketsid ei kulu, probleemi pole.

 • Reply kingatu |

  Kevadel oli tahtmine vabaaja kingi osta. Ei midagi ületamatut. Aga mida ma ei saanudki olid kingad. Mõned mudelid hakkasid silma kuid need olid nii kitsa liistuga, et jalga ei lähe need lastelegi. Lõputu poodide kammimine tõukas esile masenduse. Ei suuda välja nuputada miks tänapäeva konkurentsi ja turumajanduses kaubavalikut veel ei ole. Tekib pidevalt küsimus: kust kohast ostab eesti rahvas jalanõusi? Sest siin riigis neid ei müüda.

 • Reply Pronto |

  Seda küll, aga selleks, et rummi juua on vaja see rumm kusagilt tuua. Näiteks poest. Ja selleks, et oleks raha tuleb see kusagilt organiseerida. Näiteks töölt. Ja selleks, et masinavärk töötaks nagu õlitatult ON VAJA KÄIA. Või ketsidega naine võtta. Rikas.

 • Reply cirm |

  hiina kets kestab 4 nädalat, converse 4 kuud. Esimene maksab 50 eeku, teine 650 eeku. Tald kulub mõlemil.

 • Reply kim |

  skills on kestnud juba 7 kuud, pole veel kusaltki läbi. hiinakad – tipp on 2 päeva ja tald katki..

 • Reply jamaica |

  Ja mis seal vahet on, kas 100 kr & kuuga 2ra kuluvad ketsid va siis 1200 maksvad tossud mis kestavad aasta? Eh? Eh? V6ta poest 12 paari korraga.
  Ja yldse. Kauplema minnakse naesega, viin nurga taga ootamas – see on juba vana-vana vanas6na, kogutud harjumaalt >D

  Um, ja kas sa ei tahaks wt foorumisse algatada teemat et seminar ja mitte 18.november, ma olen arg ja ei julge a samas oleks vist vaja.

 • Reply mattias |

  soovitan converse’i ketse. oman ühte paari juba mingi 7 aastat ja nad EI TAHA katki. ja pealegi on need kõige mugavamad jalanõud üleüldse mis mul olmud on. nii et marss poodi converse ostma:P

Post a comment