pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Kaugete tähtede valgus

On olemas valevorste, kes lubavad Kuu ja tähed taevast alla tuua. On ka naiive, kes neid valevorste usuvad. Mina midagi alla tuua ei luba: aga lähemale plaanin nad tõmmata küll. Ühesõnaga üks mu projektidest eeldab natuke mängimist teleskoopide ja taevalaotusega.

Seoses sellega on mul järgnev mure: oleks vaja ülevaadet meil müüdavatest teleskoopidest ja nende lisavarustusest. Tore oleks teave ka selle kohta, kas neid on võimalik kuidagi arvutida ühendada, jne. Kes neid tänapäeval müüb? Millised on hinnaklassid? Kas teleskoopide juures peab arvestama ka mingeid muid tingimusi — näiteks kas neid on võimalik kasutada talvel väljas? On nad vihmakindlad?

Lisaks rääkige tarkvarast, mis igal endast lugupidavalt amatöörtäheteadlasel peab kohe tagataskust välja olema võtta. Mis paketid ja mis op. süsteemile on olemas? Mida nad sisaldavad? Kas mingeid raamatuid kah on? Kas keegi veel asjast on huvitunud? Kui on, siis palun ühendust võtta minuga aadressil tanel.raja@gmail.com.

Märgin veel niipalju ära, et mul ei ole huvi ainult ühe seadme vastu — tore olekski kui ma saaksin asjast veidike laiema ülevaate. Help!

4 Comments

 • Reply Tank |

  väga lühidalt ja kokkuvõtlikult – teleskoobi tähtsaim omadus on läbimõõt. mida jämedam toru, seda rohkem valgust suudab ta kokku koguda ja sinu silma või muusse valgustundlikku elementi juhtida. suurendus, mida enamik tähtsaks peab, on tegelikult sekundaarne – väikese läbimõõdu korral liiga suurt suurendust kasutades on pilt lihtsalt väga tume. sama teleskoobi juures saab kasutada erinevaid suurendusi, kui vahetada okulaari.
  kallimad pillid saab ühendada ka arvutiga, osadel on endal pisike arvuti sees. osadel on nii, et valid kataloogist objekti nime ja ta keerab toru ise automaatselt õigesse kohta (tingimusel et on orienteeritud eelnevalt õigesti). aga ma pole ise sellist kasutanud ja ei tea kui mõttekas see on. mugavuse küsimus ilmselt, aga siis oleks kõige mugavam ju üldse telekast vaadata astronoomiaalast doksaadet.
  pakutavast kaubast annab parima ülevaate tõesti teleskoop.com. kuskilt kaubamajast või photopointist ma ei soovita osta, need on sellised turistitorud, millega pole eriti midagi muud teha peale vastasmaja akendest ilusate neidude piilumise.
  ma ei viitsi praegu rohkem kirjutada. lapsena tegelesin asjaga väga agaralt, muidugi digivärki siis polnud, oli ainult hardcore zenit peegelkaamera ja tuimakskülmunud sõrmed pimedal talveööl. ma ootan rahaliselt soodsamat aega, et ka ise uuesti üles võtta see hobi. kui kohtume, võin pikemalt rääkida. mul on üks algaja aparaat (TAL Alkor) praegu keldris seismas kah, soovi korral võin laenata seda:
  http://skylight.myshopify.com/products/tal-65-alkor

 • Reply v. |

  Kunagi käisin sõbra sünnipäeval Glehni lossi tähetornis ja meile tegi ekskursiooni väga kohase nimega asjahuviline. Hiljem pöördusin ühe koolis antud täheteadusega seotud ülesandega ta poole ja ta lahkelt aitas. Sellele positiivsele kogemusele tuginedes jagan tema meiliaadressi ja loodan, et ta on sama lahke praegugi ja ei pane seda pahaks, kui küsimusega tema poole pöördud. Lahke inimese nimi on Mario Mars ja meiliaadress mars(at)staff.ttu.ee

Post a comment