pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Karma to burn

Meitä oli kaksi, Aimo ja minä
Isot pojat takana vierekkäin
Autokuski Onni oli Aimon isä
Paljon ymmärsin vasta jälkeenpäin

Meid oli siiski rohkem kui kaks, palju rohkem. Kassinurmel hakkab asi vaikselt jumet võtma ning tänu meile on ka uue maja (sepikoda) karkass püsti. Loodetavasti saab seal Mütofesti ajal juba metalli lapikuks taguda.

Laias laastus toimus taustal veel mingi larpi moodi asi, mille puhuks meie Karmusega digimuutusime vend Adreaseks ja vend Sebastianiks. Esialgu olime tõsised ja katsusime kirikukoraalidega inimesi vagale usuteele meelitada, aga mida edasi, seda keerukamaks asi läks ja seda siivutumaks laulud muutusid, kuniks vend Andreas palvetunni ajal nägemuse sai. Selgus, et taevasel isal on üksi istumisest villand saanud ja omale suure koguse sõpru — näiteks Odini — külla kutsunud. Lisaks oli ta pilve pealt inimesi piieldes märganud, et mitte kõik ei võta tõsiselt seda osa, kus öeldakse “saagu teid palju”. Suisa vastupidi — inimesed nottisid usinasti teineteist. Tänu sellele saatis ta sõnumi kõikidele oma ustavatele jüngritele, et sellest hetkest alates on ristirahva jaoks monoteism ja monogaamia out ning polüteism ja polügaamia in. Seejärel läks asi muidugi käest ära ja praeguseks olen ma suurest laulda röökimisest, külmast ilmast ja rohkest lauõlist täiesti ilma hääleta.

Larp oli siis ise Jüriöö teemaline ja seal oli hulk erinevaid kampasi kohal. paraku nagu ikka koosnes suur osa kambast töllidest. Töllid on need, kes ise midagi ei tee, aga usinasti teisi segavad küll. Nende läbivaks meeleseisundiks on konstantne peataolek. Talgute ajal on töllid võimelised näitama täieliku ebahuvi kõikvõimaliku füüsilise tegevuse vastu ning mängu ajal on nad võimalised ka kõige lihtsamat asja pekki keerama. Näiteks linnuse piiramise redelit oleks nad saanud ainult ühte moodi veel valemini paigutada — seda külili pannes. Mida sa sellistega teed?

3 Comments

 • Reply Trash |

  Pronto, see on õudne. Sa oled nakatumas LARP´i. Soovitan aegsasti end ravima hakata, muidu oled varsti poroloonturvises ja papist mõõgaga Hirvepargis.

 • Reply Gea |

  Sa oled ikka õige mees, pead sõna. Mäletad, kooliballi larpil lubasid, et sa kaks aastat larpile enam ei lähe. Nüüd sai kaks aastat täis ka 🙂

  Aga ma just mõtlesin, et näe, miuke ilm, küllap töllid jätavad jüriööle minemata. Aga võta näpust 🙂

 • Reply Karmo |

  Selliste suurlarpide jama on selles, et poroloonmõõkadele, vanusele, ja suhtumisele kvaliteedinõudeid ei esitata.
  Vähe sellest, mingit suuremat kontrollmeetodit, et kõik kohaletulnud ka oma panuse selle kena kandi korrastamisele annaksid.
  Aga muidugi oli palju ka neid, kellest kõvasti tolku ja lõbus rollitada.

Post a comment