pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Kariibi mere (ja Eesti) piraadid

Täna päeval oli sellise toreda asutuse nagu BSA (mis kannab nüüd uut nime Eesti (???) Äritarkvara Liit) igaaastane raportiüritus, mis seekord leidis aset Coca-Cola Plazas ja kus ma Maatriksi egiidi all ajakirjndust esindamas käisin. See on selline ettevõtmine, mis on oma olemuselt mõeldud mainekujundusena, kuid praktiliselt kõlab kui väljapressiv sajatus kõikide pihta, kes on kasvõi hetkeks mõelnud kogu oma maist vara MITTE tarkvara peale sirgeks lüüa. Loomulikult räägitakse kogu seda asja tarbijasõbralikuse ning Eesti tarkvaraarendaja kasulikkuse võtmes, kuid seda tehakse niivõrd abitult, et mitte kellelegi ei jää kahtlust kes on tegelikult piraat (röövel) ning loomulikult seda, et kogu kupatus on mõeldud välismaiste firmade huvide eest võitlemiseks. Lisaks kostis nagu ikka jutust läbi hala, et Eesti vabariigi seadused ei luba neil kõiki kahtlusaluseid igaks juhuks seina äärde panna. Ja loomulikult asuti kohe kõrvale viilima kõikidest reaalsetest küsimustest. Tore osa kogu värgi juures on tavaliselt olnud see, et antakse snäkki ja napsu ja ka seegi kord ei olnud erand. Kuna mul kõht on täis hetkel, siis ma katsun mitte nii mürgine olla kui ma esialgu tahtsin.

Omamoodi enesekriitikana demonstreerisid ürituse korraldajad CCP sviidis veel kolmandat osa Kariibi mere piraatide sarjast: “Pirates of the Caribbean: At Worlds End”, kus ilmekalt demonstreeritakse, et piraadid on vinged vennad ja võidavad suvalisi ametnike nonde salakavalusele ja reetlikusele vaatamata igast asendist. Film muide on suhteliselt mage, minu silmis umbes kolm punkti viiest. Vanu nalju korratakse oksendamiseni, kuigi osadel keerati võll nii üle, et see hakkas jälle naljakas tunduma (“[x] is gone! Why [x] is gone?”, mida kasutati umbes miljon korda suvalise kadunud asja kohta — see fraas on tuttav esimesest filmist kui rumm kärssama pandi). laias laastus oli seal palju imalat ilatsemist, labast huumorit ja tarbetut actionit. Seal oli ka paar päris lahedat nalja ning päris muhe oli see psühhedeeliline värk, kus Sparrow hallukaid nägi — näiteks iseenesest ainult Sparrowdest kosneva laeva meeskonna kaptenina. Ei midagi erilist, aga päris maha visatud kah aeg ei olnud. Selgelt liiga pikk oli see film muidugi.

One Comment

  • Reply Redfox |

    Mulle see täitsa meeldis. Sest ta raputas need nilbikud maha ja nüüd loodetavasti tulevad spinoffides mingid paremad tegelased asemele. kui see Bloom veel jätkaks ma laseks nad kõik õhku.

Post a comment