pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Käed eemale subclubist

SubClub oli koht internetis kust sai filmidele tõmmata eestikeelseid subtiitreid. Nüüd seda enam pole, sest EAKO on seal kallal käinud ning sellel lehel ilutseb Kadri Järve allkirjaga teatis.

Wolli on selle teema üsna üksipulgi läbi võtnud, seetõttu ma ise siin pikalt seletamat ei hakka. Ma ainult lisaks omalt poolt juurde, et SubClubi näol oli tegu altpoolt tulnud initsiatiiviga, mille üks vähetuntud lisaväärtus oli puhtpraktiline — mida rohkem on eestikeelsust meie ümber, seda kauem meie keel vastu peab. Mine lugege Wolli jutt läbi ja avaldage oma arvamust. Võimaluse korral rusikaga EAKO ninameeste lauale virutades.

Minut.ee-s käib samuti sel teemal kõvem andmine.

4 Comments

 • Reply Ulmeguru |

  Wolli jutt oli asjalik ja üldiselt olen ma sellega nõus… uudis ise on rõlge… tegelikult ei peakski sel teemal rohkem arutlema, kui küsima lihtsalt seda, et kas EW-s enam süütuse presumptsioon ei kehti… et tuleb miski välisriigi organisatsiooni käepikendus ja nõuab miski saidi sulgemist ja kohe tehaksegi… pole justkui kuulnud miskist süüdimõistvast kohtuotsusest… aga ma saan aru, et nõnda käituvad kõik nn. autorikaitse organisatsioonid maailmas… kui RIAA nõudel Audiogalaxy’le ära tehti siis ei huvitanud ka kedagi, et kõik artistid kelle loomingut seal levitati polnud RIAA kunded… vastupidi, seal oli suur hulk (amatöör)bändimeeste endi poolt üles riputatud omaloomingut ning arutul hulgal muu maailma musa, millega RIAA-l mingit pistmist polnud…

  Ma ei ole üldsegi igasugu autorikaitse vastu, aga närvidele käib see sellel seadusel parasiteerivate organisatsioonide pidev vindi üle keeramine…

 • Reply Pronto |

  Mees. Kuidas neid asju aetakse on poliitika ja selle aluseks on seadusandlus. Kuna sul on ükskõik mis poliitika meil on, siis ei saa ma su pahameelest aru.

 • Reply Ulmeguru |

  Kulla inimene, seadusandlus ei sõltu sellest, et kas võimul on Keskerakond või keegi muu…

  Ma ei usu, et Res Publika ainuvalitsemise korral oleks EW-s midagi teistmoodi…

Post a comment