pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

iPhone ekraanitõmmiste tegemine

iPhone Desktop

iPhone Desktop

iPhone on tore asi. Sellel on omad vead, mõned väiksemad, mõned suuremad, aga sellel on ka omad voorused. Paraku kipuvad need voorused teinekord lihtsalt olema kas halvasti dokumenteeritud või sootuks dokumenteerimata. Üks nendest on võimalus teha ekraanitõmmiseid.

Varasematel aegadel kasutati selleks vastavat utiliiti, aga alates iPhone OS v2.0 on seda võimalik teha n.ö. standardvarustusega. Alates versioonist kolm on asi aga mõnevõtta muutunud. Nimelt kui varem sai ekraanitõmmist teha nii, et kui üheaegselt vajutada alla “Home” nupp (see üksik nupp ekraani all) ja “Wake/Sleep” (ülal paremal asuv pisike nupp, kohe kaardipesa kõrval) ja oodata sekund või paar, siis tehakse ekraanist koopia ning pistetakse see fotoalbumisse. Nüüd enam selline lähenemine ei toimi.

Alates v3.0 saab ekraanist pilti teha nõnda, et vajutad “Home” nupu alla ja ainult korraks litsud “Wake/Sleep” alla. Pärast seda sähvatab ekraan korraks valgelt ja kui võimalik, siis tehakse ka fotoaparaadi katiku häält. Tõsi, tundub, et osa aplikatsioone võtavad helipuldi enda kätte ning häält ei kosta, kuid operatsioonisüsteemi vidinatega seda muret pole. Väga lihtne nipp, aga ma pidin selleks pool tundi internetis surfama. Tulemuseks on albumis asuv PNG fail, mida saab siis arvutisse tõsta nagu suvalist muud fotot.

2 Comments

  • Reply sepp |

    huvitav, mul toimib endiselt, nii V2 kui V3, täpselt sama lähenemine, nagu ikka – kaks nuppu korraks korraga alla.

  • Reply pronto |

    Ilmselt siis need õpetuste kirjutajad ajasid internetis käojaani. Mul endal on juba upgradetud ja vana versiooniga ei viitsinud ma uurida, kas ekraanitõmmiseid saab teha või mitte.

Post a comment