pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Hizbolla ja Liibanoni rahvas

Osades ajakirjandusväljaannestes, Eestis eelkõige just Postimehes, katsutakse Hizbollast manada pilti kui mingist pisikesest vähilaadsest moodustisest, millel puudub Liibanonis isgasugune toetus. 26. juulil tehtud küsitlus annab aga asjast oluliselt teistsuguse pildi:

Throughout most of the Arab and Muslim worlds, Hezbollah is highly regarded as a legitimate resistance movement. According to a poll released by the “Beirut Center for Research and Information” on 26 July during 2006 Israel-Lebanon conflict, 87 percent of Lebanese support Hezbollah’s fight with Israel, a rise of 29 percent on a similar poll conducted in February. More striking, however, is the level of support for Hezbollah’s resistance from non-Shiite communities. Eighty percent of Christians polled supported Hezbollah along with 80 percent of Druze and 89 percent of Sunnis.

The Lebanese government confirmed it as a legitimate resistance against occupation. 74 percent of Christian Lebanese viewed Hezbollah as a resistance organization.

Uuringu leht ise asub siin. Tegemist on kohaliku Saar Polli tüüpi moodustisega, seega ei oska ma selle asja infoväärtust omalt poolt hinnata. Küll aga on näiteb suvalistes riikides, mida on pommitatud tehtud küsitlus, et mitte ükski asi ei seo pommitatavaid rohkem kui nende vastu suunatud sõjategevus. Teisisõnu kui näiteks Serbiat pommidega loobiti, siis Milošević toetus tegelikult isegi kasvas (see informatatsioon on kogutud pärast sõda).

One Comment

  • Reply arkadi |

    Ma teinekord armastan kinos võõrale istekohale istuda ja siis kui kohaomanik õiendama tuleb, loobin teda popkorniga. Ses mõttes on hea, et mu ema töötab seal turvamehena ja laenab kumminuia kui vaja.

    Hea, et sain südame pealt ära öelda. Jõle kehva on kui sõpru pole.

Post a comment