pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Habemega test: vasak või parem ajupoolkera

Et umbes pool Eestit seda testi on juba teinud, siis ei oma see erilist uudisväärtust. Küll on aga see hea siia tallele panna, et hiljem oleks hea leida kui vaja läheb. Et asjast paremat ülevaadet saada on parem kui vasakul olevat teksti ennem ei loe kui keerleva tüdruku pilt on üle vaadatud. Oluline on esimene mulje.

http://www.news.com.au/perthnow/story/0,21598,22492511-5005375,00.html

Tegime siis kontoris proovi ja tulemus on järgmine: Need inimesed, kes esimesel pilgul nägid tantsijat liikumas kellaosutisuunas, ei suutnudki seda teistpidi liikumas näha. Võib-olla oleks see olnud pärast pikemat proovimist võimalik kui ainult oleks viitsinud, kuid paari minutiga see ei õnnestunud. Need, kes esimesel pilgu vastupäeva nägid olid oma nägemises tavaliselt ebakindlamad ning võtsid mõne aja pärast sõnad tagasi: “Nüüd justkui tundub, et käib päripäeva. Ei vastupäeva. Ei päripäeva.”

Pärast vaatasime tulemused üle ja leidsime, et see lõhe oli huvitaval kombel ka inimeste põhitegevusvaldkondade lõikes üsna üheselt jagunev. Et mitte liigseid küsimusi tekitada ütlen, et minu jaoks keerleb see tantsija päripäeva ja väga suur osa sealsetest väidetest on tõepoolest minu puhul paikapidavad. Isegi mu amet ja positsioon firmas on hetkel just seda poolt soosiv — mis näiteks eelmisel ja üleelmisel kohal tõele ei vastanud. Vahest olen ma tõesti lõpuks ometi õige koha leidnud?

4 Comments

 • Reply tank |

  tänu sellele testile sain ma teada, et töötan teadlaste hulgas. sest üsna ruttu olid mu töökaaslased kindlaks teinud selle efekti toimemehhanismi ja sidunud selle inimese aju ehitusega. tänan!

 • Reply elviina |

  aga mida tähendab kui vastavalt oma keskendumisele saab panna tüdruku keerlema edasi ja tagasi ja koguni pool pööretega?

 • Reply dasher |

  Isiklikult näen tantsijat esialgu keerlemas päripäeva, kuigi suudan pisut kontsentreerudes sundida teda suunda muutma. Samas ei tundu vastupäeva keerlemine eriti loogiline kuna ta keerleb maapinna suhtes sellise nurga all, mis tooks kaasa möödapääsmatu kukkumise. Kuna naisterahva vormid viitavad heale füüsilisele vormile, siis ei tundu see variant tõenäoline. Päripäeva keerleminel viiks ta küll samamoodi tasakaalust välja kuid võimaldaks seda lihtsa vaevaga peatada ja korrigeerida.

 • Reply Toomas |

  Eriti taibukad (tütarlaps diivanilt) avastasid, et kui pead ühele või teisele poole kallutada, saavad ka need, kes justkui omatahtsi seda suunda muuta ei suuda, keerlemise just sedapidi, kui grupikuuluvusinstinkt parasjagu nõuab.

Post a comment