pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Google PC: Löök Microsofti kubemesse?

Google

Los Angeles Times levitab kõlakat, et CES messil Las Vegases kuulutab Google välja Google PC, mis on odav arvuti webis surfamiseks ja mis ei ole üles ehitatud Microsft Windowsi jaoks, vaid kasutab enda operatsioonisüsteemi.

Google on juba pikemat aega Microsofti kallale minekuks hambaid teritanud: toetanud Firexfoxi, Operat ja OpenOfficet, napsanud ära AOL reklaamibusinessi ning lõpuks meelitanud üle terve leegioni Microsofti võtmetöötajatest. Kõik need on olnud aga rohkem piiritülid — Google PC väljahõikamine on aga otsene sõja kuulutmine. Asi on selles,et kui Google suudab tõestada, et enamuste inimeste jaoks pole oma igapäevaste toimetuste (web, mail, muusika, filmid, IM) jaoks operatsioonisüsteemi mark absoluutselt oluline, siis tähendaks see palju paanikat Redmonti kontorites. Igal juhul tähendaks see seda, et kindad on käest heidetud ja kuna mõlema firma kindalaekas on rahapakke rohkem kui Jumalal, siis tuleb sellest tõenäoliselt kõikide aegade kõige suurem tehnoloogiasõda.

3 Comments

  • Reply Pronto |

    Eepiline on vale sõna … Microsoft ja Google on praegult karvupidi koos ning oma (kas siis täiesti enda või näiteks spetsiaalne Linuxi distributsioon) OS tegemine oleks võimalus Microsoftile laks panna sinna, kus see eriti valus on.

  • Reply kaur |

    Kusjuures gmaili writely jne näol on neil sisuliselt ka tekstiredaktor olemas. Storage samuti. Musa striimitakse netist. Filmid kah. Sisuliselt ei olegi inimestel enam vaja MITTE MIDAGI peale multimeedia-omadustega veebibrauseri.

Post a comment