pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Film, film, film

Eile vaatasin kahte filmi, ühte kinost ja teist DVD pealt. Esimene oli loomulikult “Star Wars, e3” ja teine oli “Underworld”. Kõiksepealt esimesest filmist.

Tõepoolest, kolmas episood on ilmselgelt parim nendest kolmest uuest osast. Võiks isegi öelda, et see osa oli lausa samaväärne kolme vanema episoodiga. Kõike oli parasjagu, mitte mingit nilbitsemist ei toimunud ning kõik lõppes nii nagu peab. Siiski jäi kõrva/silma kratsima paar päris häirivat asja. Kelle hiilgav idee oli see, et Padme ja Anakin peavad omavahel lobisema?! Vahetagu kirju, suhelge MSN-s, e-mailiga, mida iganes, aga miks kirevase pihta pidid nad suu lahti tegema? Nii naeruväärset dialoogi, mis oleks lisaks sisule ka nii naeruväärselt esitatud, annab ikka otsida. Õnneks oli keegi taktitundelisem tegelane suurema osa sellest välja suutnud lõigata. Mul on kuri kahtlus, et selle mehe nimi EI olnud George Lucas. Teine suurem probleem oli kuhjumisega: äkitselt oli filmitegijatel käes selline virn võtmetegelasi, et nende nottmise tempo läks üle igasuguse mõistuse. Kõik otsad tuli ju kokku tõmmata ja sestap pandi käima üks suuremat sorti hakklihamasin, kuhu suur hulk vaeseksi loomulikult sisse astus, oli see loogiline või mitte. Ma olen ise ausalt öeldes seisukohal, et osa asjapulkasi oleks võinud hukka saada juba eelmise filmi jooksul. Ärge siiski mu virinat väga tõsiselt võtke, sest üldhinne on asja kohta siiski kõvasti üle keskmise.

Muide, see Obi-Wani ratsu nägi üsna leeguani moodi välja.

“Underworld” oli samuti üsna okei film. See ei olnud kindlasti nii hea, kui SW, kuid see oli stabiilselt selline harju keskmine ning mingit erilist kvaliteedi lainetamist nagu polnudki (mis on tegelikult päris hea tulemus). Millest siis värk rääkis? Ütleme nii, et juba kuussada aastat on kestnud madin Vampiiride ja Lycanite (libahuntide) vahel. Asi kipub järjest rohkem ja rohkem vampiiride kasuks pöörama, kuid mitte kõik ei ole nii nagu paistab. Kes ei ole näinud visake pilk peale. T?ikid on nagu kileviinerid mustas lateksis, meestel on suured kuulipildujad ning verd voolab — kuigi vaid paar tilka läheb kaotsi. Selgub, et lycanid jahivad mingit inimest ning ühele vampiiritibile hakkab see muret valmistama ….

Igal juhul tundub, et “Underworldile” tehakse jätk ning filmi lõpus oli ikka selline cliffhanger, mis ei jätnud sellest mingisugust kahtlust.

6 Comments

 • Reply Gea |

  Noh, nüüd ma pean selle leeguan-ratsu pärast ikkagi seda filmi vaatama minema.

 • Reply Bock |

  Mu meelest oli see leeguani moodi loom nagu rohkem lendava koera moodi filmist “The NeverEnding Story”.

 • Reply Pronto |

  Välja arvatud selle poolest, et see Neverending Storys oli see elukas valge, koera näoga ja lendas?

 • Reply flo |

  gea-gea! mis mõttes “ikka pean minema..” see on “kindlasti pean minema!!!” film. Ma olen täielik fänn, see saaga on meistritöö.

 • Reply Trexxx |

  Starwarsi kommenteeriks järgmiselt…

  Absurdsete masinate paraad – üks keskmine kaasaaegne tank teeks märksa rohkem damaazi…

  tarzanwookied – ot kuskohast nad ülce välja kargasid, järve kohal ju mingeid puid polnud mille küljes liaane olla saaks…

  Järjekordne köhiv robot – kusjuures selles filmis oli robotitel õhutühjas ruumis märkimisväärseid eeliseid – ehhki kuidas selle kindralroboti kopsud vaakimis vastu pidasid jääb filmitegijate overruleks…

  aga laitseiberite show – muljetavaldav – hetkeks tekkis sarnasus muruniidukga… kõik 4 korraga…

  ja siis nii loll ots – ilma soomustamata südamesse lax saada – hale!

  ja lõpetuseks – nüüdsest peale on teada kes lapsi toob.
  ei mitte kurg, vaid hoopis jedai rüütel…

Post a comment