pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Dungeons and Dragons 2

Eile vaatasime Mardiga ära sellise filmi nagu “Dungeons & Dragons 2: The Elemental Might“. Huvitaval kombel on sellel filmil ka teine nimi, milleks on “Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God”. Kumb on õige, selle kohta mul täpset aimu pole.

Kuidas oli? Kõik kes on näinud eelmist osa, teavad, et see on konksuga küsimus. Esimene osa nimelt imes kohutava vilinaga. Üllataval kombel teine osa nii jube ei olnudki. Mingeid oskareid just lootma ei ole mõtet hakata, aga samas on tegu omamoodi hea õppematerjaliga algajatele dragonihuvilistele. Pidevalt oli äratundmisrõõmu. Isegi see naisbarbar, kes pehmelt öeldes kohatu tundus (ma ei ole eriti kindel, et isegi naisbarbarid peaks olema värvitud, kustud, pestud ja kammitud). Samas on see ilgelt tüüpiline, et mõned tegelased mägivad teinekord rambosi, kes on samal ajal ka viksid ja viisakad talutüdrukud ning kelle kohta tundub, et nad näevad mõõka esimest korda alles laheingus.

Siinkohas on huvitav ka teada, et see film on mingit pidi UK ja Leedu koostöö. Enamus statistilisi näitlejaid on leedukad ning arhitektuur ja metsad olid ilma igasuguse kahtluseta nende omad.

Visuaalsed effektid olid enam vähem. Paar kohta olid suhteliselt nigelalt välja kukkunud (eelkõige see magmaelukas), kuid kuna tegu oli ainult televisiooni jaoks mõeldud filmiga, siis üldjoontes ei olnud midagi kurta. Isegi see lõpus laamendav lohe oli päris nummi. Eelmine film oli muidugi palju suurema eelarvega tehtud ja seetõttu oli selles osakonnas kvaliteet parem, kuid see oli ka ainuke koht, kus see jätkust parem oli.

Hindeks minu poolt tugev kolm viiesel skaalal. Kuid mitte filmi, vaid õppematerjalina.

2 Comments

Post a comment