pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Canon PowerShot A530

Canon PowerShot A530

Me elame siiski kolmandal aastatuhandel ja viimasel ajal tundub kõikidel peale minu (ja nagu ikka ka Lauri) digikaamera taskust vastu punnitamas. Täna otsustasin originaalitsemise lõpetada ja ka fotomeeste klubisse astuda. Kuna ma mingi eriline pildikunn ei ole, siis järelikult mingit überrauda polnud mul mõtet krabama hakata. Mis aga ei tähenda veel automaatselt, et ma peaks omale maailma kõige sitema kaamera ostma.

Kõigepealt tuli valida firma. Kuna enamustel mu tuttavatel on Canon, siis sellega palju vaeva näha ei tulnud. Oleks võinud muidugi mudelhaaval erinevate firmade vahel tuustima hakata, aga palju lihtsam kui erinevatel kaameratel millega sul tõenäoliselt kokku tuleb puutuda on sarnane funktsionaalsus, parameetrid ja kasutajaliides. Ja võimaluse korral ka ühilduvad aksessuaarid ja arvutidraiverid. Canon.

Teine oli resolutsioon. Siin ei olnud samuti erilist küsimus. Enamus odavama klassi kaamerad on viie megapikselised ja viiest megast on minu jaoks enam kui küll. See,et mõni mu pilt peaks sattuma paberile on äärmiselt ebatõenäoline, samuti ei kavatse ma mingit vigurfotograafiat ja photoshoperdamist teha. Enamus mu kraamist lendab otse veebi ja sinna käiks tegelikult ka 2MP kaamera enam kui küll (nagu Surra iidvana IXUS on korduvalt tõestanud).

Nüüd tuli kaaluda lisavidinaid. Optiline zoom oleks hea, samuti enam vähem adekvaatne tundlikkus (800 ISO oleks tore, kuid rasketel aegadel elaks ka 400-ga üle). Hea oleks ka arvestatav kiirus, piisav ava ja veel nipet näpet.

Lõppkokkuvõttes jäi mul joonele kaks mudelit: Canon IXUS 55 ja Canon PowerShot A530. IXUS on pisem ja ilusam, tal on roostevabast terasest korpus ja kasutab akusi, mida saab mugavalt otse juhtmega laadida. A530 on funktsionaalselt palju vingem, kasutab patareisi (mida saab suvalisest bensukast varuda või AA akusi, mille jaoks on eraldi laadijat vaja), on parema optilise zoomiga ja kolakam. PowerShotil on ka rohkem võimalusi manuaalseks timmimiseks.

Nagu näha on mõlemal omad tugevused ja miinused, kuid lõppkokkuvõttes jäi argumendiks siiski hind. PowerShoti eest tuli mul välja rullida 2790.- krooni, samas kui Canon IXUS 55 oleks maksnud umbes poolteist tuhat (või rohkemgi) enam.

Ühesõnaga nüüd olema ma tuttuue Canon PowerShot A530 omanik. Eks ma hiljem annan teada mida ma sellest arvan. Lisaks ka mõned tänud Mastile ja Bockile, kes aitasid mul lõpliku valikut teha.

4 Comments

  • Reply aabram |

    Ma just eile-üleeile mõtisklesin selle üle, et eestlaste jaoks võrdub digiseep umbestäpselt kahe firma toodanguga: Canon ja HP. Tegelikult on olemas terve müriaad korralikke aparaate muudeltki firmadelt aga eestlane ütleb “digifotokas” ja mõtleb “Canon”. Müstika. Mitte et Canon tingimata halb oleks, aga lihtsalt huvitav, et see enamuse jaoks default valik on.

    Muide, mis arvutidraivereid või lisaaksessuaare sul vaja läheb?

  • Reply Pronto |

    Miks sa HP-st räägid? Ma olen HP-d näinud vaid üksikutel inimestel ja need mudelid mida ma nägid olid ikka sitad, mis sitad. Muide kõige levinumad digikaamerad on minu mäletamist mööda hoopis Sony ja Samsungimärki kandvad. Kust otsast see Canon siia tippu tekkis? Canon on muidugi peegeldigikaamerate turuliider, aga me räägime siin kompaktkaameratest?

Post a comment