pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Autokool: asi käpas

Jesus built my car
Its a love affair
Mainly jesus and my hot rod
Yeah, fuck it!

Nagu pealkirjast võib lugeda sain täna ootamatult asja käppa. Kas tee mäletate kuidas te ujuma või esimest korda kaherattalise jalgrattaga sõitma õppisite? Tunne on sarnane. Muide, jalgratas ja mootoratas on kaks eri asja — nende sarnasus on ikka üsna pinnapealne. Ühe puhul on sul jalge vahel üle kolmesaja kilo eest metalli, teise puhul praktiliselt mitte midagi.

Asi hakkas sellest pihta, et tegin seal neid kaheksaid. Seal on selline tore asfaldile joonistatud kast, kus saab rattaga ringi ukerdada ning kuidagi ei mahtunud mulle pähe, kuidas selle kasti sees numbrit sõita. Ikka kas läheb jalg maha või ei keera välja või eriti halvas situatsioonis surem mootor välja. Sa saad aru küll, et kuidagi peab see käima, aga välja ei tule. Instruktor istub autos, vahib su ukerdamist ja kortsutab kulmu. Minule piisas sellest, et instruktor näitas mulle värgi ette. Kui instruktor sellega hakkama sai, siis pean ka mina saama. Ma sõitsin seda kuradi kaheksat peaaegu poolteist tundi jutti ja kusagil esimese tunni lõpus klikkis kõiki äkitselt kokku.

Kui ujudes on oluliseks faktoriks sinu enda veeväljasurvest tingitud kaalutumuutuse ja liigutustest tingitud ülestõukejõu suhte avastamine ning igaveseks kuhugi kuklasse salvestamine, siis mootorrattal on nendeks teguriteks kiirus, rattakaal ja balanss. Peaaegu tund aega läks sellega logistamisele ja kui äkki ühte kaheksat tehes ma avastasin, et kogu kaheksa ajal polnud ma kordagi sidurit käperdanud, siis sain ma äkki aru kuidas need kolm asja omavahel seotud on. Pärast seda ma ei teinud mitte ainult kaheksaid selles pisikese ristkülikus vaid lausa selle sees oleva veel palju pisemaski riskülikus. Ning hulga kiiremini kui instruktor ette nägi.

Üldiselt lõpetuseks tegime veel natuke mäesõitu ja siis läks pimedaks. Järgmine kord veel veidike mäge, mõned kaheksad (kordamine on tarkuse ema) ja siis linna. Ja siis rattapoodi. Ja nüüd jooma.

One Comment

  • Reply Bock |

    “Üldiselt lõpetuseks tegime veel natuke mäesõitu ja siis läks pimedaks.”

    Sõitsid peaga vastu puud?

Post a comment