pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

“Ära löö prostituuti!” kampaania

Sel ajal kui Põhjamaad ning nende sabarakk Eesti kaaluvad prostitutsioonivastaseid meetmeid on selle tööstusharu inimesed tänu Suurbritaanias Suffolkis toimunud mõrvu elevile läinud. Näiteks korraldati see pühapäev Euroopas ja Põhja-Ameerikas nn Intiimtöötajate vastu suunatud vägivalla vastane päev, kus kampaaniatest osavõtjad tegelesid teavitustööga ning võrreldi erinevate riikide kogemusi.

BBC käis asja uurimas Hollandis, kus prostitutsioon on legaliseeritud ning kohalike omavalitsuste tasemel korralikult organiseeritud. Selgub, et enamus Hollandi prostituute töötab lõbumajades ning spetsiaalsetes klubides ja vaid väga vähesed landivad oma kundesi tänavalt. Nende jaoks kes seda teevad on eraldatud linnas spetsiaalsed tsoonid, mis asuvad eelpoolnimetatud asutuste ümbruses. Enamus neist tsoonidest on kõva politseivalve all ning lisaks sellele peetakse tänu pikaajalisele selgitus- ning tolerantsikampaaniale sealkandis prostituudi ahistamist halvaks tooniks. Tsoonides on ka nn privaatparklad, kus teenust osutada ja tänavatel on videovalve. Tänu sellele on Hollandis intiimteenuste osutajate vastu suunatud kuritegevus ülimadal, prostituudid maksavad maksu ja mis kõige huvitavam — prostituudiks hakatakse sootuks erinevatel põhjustel kui nendes riikides kus see on legaliseerimata: näiteks vaid 10% naisteks on selle ameti valinud selleks, et oma narkosõltuvust rahastada (tuletame siinkohas meelde, et Hollandis on ka kergemad narkootikumid legaliseeritud). Eesti on tõenäoliselt see number kusagil 90%.

Täna legaalsele seksitööstusele on Holland saavutanud paar ootamatut ja üsna kasuliku lisaväärtust: seksuaalkuritegevus on kõikide aegade madalam ning ka suguhaiguste, kaasa arvatud HIV levik on kenasti kontrolli all, sest riskigrupp käib vabatahtlikult ühes kohas koos, kus nende teavitamine on lihtne. Samuti lasevad sealsed prostituudid ennast regulaarselt kontrollida (midagi, mida näiteks Eesti prostituudid endale lubada ei saa). Muide, seal eksisteerib ka prostituutide ametiühing, mis hoolitseb selle eest et lõbumajad ja klubid oma töötajatega korrektselt ümber käiksid ning neile korralikult ja LEGAALSELT palka maksaksid. Selline lugu siis.

20 Comments

 • Reply Sirje |

  Pronto, saan ma õigesti aru, sa pooldad protitustiooni legaliseerimist, kuna sa arvad, et siis lahenevad kõik probleemid?

  Esiteks tekitab mul küsimusi sinu toodud ühekülgne statistika Hollandi kohta. Minu mäletamist mööda on ka eestis näidatud dokfilmi, kus räägiti sellest milline suur probleem on Hollandis mittelegaalsete narkootikumidega. Jupi suurem kui ntx Eestis. Kui ma hollandis käisin, pakuti mulle tänaval mitu korda illegaalseid narkootikume. Lihtsalt pakuti tänaval, ma ei otsinud ega ei ostnud. Eestis ma isegi ei tea kust saaks kui tahaks.

  Olen vestelnud hollandi politseinikuga, kes rääkis sellest, kuidas on omavahel seotud prostitutsioon, inimkaubitsemine ja narkootikumid – need on kõik omavahel tihedas seoses ja on tavaliselt ka samade inimeste võrgu läbi teostatav. Kas sa pooldad ka inimkaubitsemist ja organiseeritud kuritegevust?

  Jutt, et prostituudid naudivad oma tööd, sellesse uskujaid on jube keeruline ümber veenda. Igatahes pole ma ühtegi prosti leidnud, kes seda tööd ka tasuta teeks, või tegelikult on isegi raske leida prostituuti, kes mehi ei vihkaks.

  Nimetada prostituuti intiimteenuste osutajaks on sisuliselt silmade kinni panemine probleemide ees, mis kaasnevad sellega, kui prostituuti pärast nn. “teenuse” osutamise lõpetamist tavaellu tagasi tuua, on see väga kulukas ja vaevanõudev töö, sest sellest jäävad märgid hinge ja näkku.

  Sama raske on normaalsesse ellu tuua tagasi meest, kes on harjunud pidevalt prostituute kasutama, juhul kui see äkitsi kriminaalkuriteoks muutub.

  Kõike siin maailmas ei pea osta saama, millegi jaoks võiks ikka vaeva ka näha.

 • Reply Pronto |

  See kõik on väga tore Sirje, aga millepärast sa nii varmalt heidad kõrvale prostituutide enda arvamuse. See lingitud artikkel on üks vähestest, kus antakse sõna ka asjaosalistele endile — mitte mingitele naisõiguslastele, kes teavad oma arust täpselt kuidas maailmas asjad peaks käima. Kust tuleb selline “better than thou” suhtumine? Mina olen seiukohal, et inimesed teavad ise mis neile hea on ja kui ei tea, siis on see neile paras.

  Põhimõtteliselt sinu tegelikku sobimatust seda teemat kommenteerima näitab ka see, et sa ei saanud selle kande poindistki aru, vaid kiskusid sealt kontekstist ühe tüki välja ja kukkusid seda kõikteadvalt tõrvama. Minu seisukoht on see, et me oleme vabad inimesed vabal maal ja pole kellegi asi hakata otsustama, mis keegi oma eluga peale hakkab. Moraalil on äärmiselt veniv püksikumm ja mina näiteks pean tunduvalt ebamoraalsemaks teiste inimeste eraellu ja tegemistesse oma nina toppimist kui tühipaljast litsilöömist.

  Antud juhul on natuke haige rääkida “tagasi toomisest”, sest see ongi sellise perversse suhtumise vili, kus kõik asjad mis ei ole kristliku normiga kooskõlas on räpased. BBC artiklist selguski, et enamus hollandlasi võtavad seda nagu tavalist tööd ja ei tee sellest erilist numbrit. Miks sa ei võta ette Eestiski palju tõsisemat probleemi nagu näiteks kaevurite “ellu tagasi toomist”? Või jahimeeste? Või autojuhtide? Või pagan küll, IT meeste? Kirjanike? Muusikute?

 • Reply Sirje |

  Ma ei saa eitada, et mul on selles küsimuses “liiga tugev oma arvamus”.

  Aga ma olen vestelnud elukutselise prostituudiga, kes väitis, et talle meeldib ta töö. Ma võiksin ka teda tsiteerides teha ajakirjandusliku jutu, et on hea olla prostituut, kui see on legaalne.

  Aga ma olen talle ka otsa vaadanud ja peale selle on mul taustteadmised. See võib olla ka minu “kiiks”, aga ma ei kujuta ette mis tööd võiks hakata tegema inimene, kes on teinud 5 aastat “intiimteenust”. See ei ole it mees või kaevur. IT-mees vihkab tumbjuuseireid, ma ei tea mida kaevur vihkab, kuna ma ei tunne ühtegi, aga iga prostituut (kes teenindab mehi) vihkab mehi – 49% protsenti elanikkonnast.
  Usu mind, kui sa näed “intiimteenindajat” mingis teistsuguses olukorras (mul pole head näidet peale selle, et ma nägin noid feministide koosolekul, feministide, kes pooldasid prostitustsiooni legaliseerimist) ja sa saad kohe aru, mis “teenust” nad osutavad.

  See ei ole töökoht, millelt on võimalik lihtsalt teisele töökohale minna, juhul kui tuju tuleb.

  Prostituut olla ei ole samaväärne kui näiteks koristaja või peldikukoristaja, see muudab inimest seest ja väljast.

  Alati võib ju öelda, et täiskasvanud inimesel on õigus otsustada, mis ta teeb või mitte. Ma ei ole selles väites enam kindel, kui on juttu rahast. Ja prostituut ei ole nõus sind lihtsalt ilusa näolapi eesst tasuta teenindama, rääkimata nondest tüüpidest, kes üldse teistmoodi, kui peale makstes, kelleltki ei saa.

  PS! Kodust peldikut pesen täiesti tasuta, aga oma mees küll keppi ei saa, kui mind piisavalt ei moosi.

 • Reply Pronto |

  Ma millegipärast arvan, et see, et sina ette ei kujuta on rohkem tingitud sinu enda tolerantsi puudumisest. Miks ei võiks nad suvalises poes näiteks müüjana töötadam teeninduskogemus on neil ju olemas. Kuna ma käin läbi igasuguste inimestega, on mul olnud au olnud mitu korda ka prostidega tina panna. Ma pean silmas nende töövälisel ajal. Ma ei kujuta absoluutselt ette mis kuradi tegelastest sa räägid, sest tegu on täiesti tavaliste inimestega, kes omal ajal tegid sellise valiku. Mis vihkamisest sa räägid? Pigem tundub mulle, et sina vihkad neid (jälle see tolerantsi küsimus — “issand jumal, nad teevad SELLIST tööd, neil peab midagi hirmsat ikka viga olema”).

  Minu arvates nende ainukeseks probleemiks on praegult see, et kitsarinnalisemad inimesed lendavad kõmm tagajalgadele kui kuulevad kellega tegu on ja kuna seadus neid ei kaitse, siis aeg ajalt igast värdjad kimbutavad neid. Kusjuures kimbutavad nende kitsarinnaliste inimeste vaikival heakskiidul.

 • Reply Lauri |

  Olles nendega mõned korrad kokku puutunud, ei jäänud vähemalt mul küll sellist tunnet, et:
  1. Nad vihkavad oma tööd. Ega ikka ei vihka küll, vähemalt need küll ei vihanud, kellega ma kokku puutusin.
  2. Nad vihkavad kõiki mehi. Sellisel juhul olid nad Draamateatri lava väärivad näitlejad.
  3. Neil on raske, kui mitte võimatu mingi teise ameti peale üle minna, kuna märgid näkku ja hinge on jäänud. Jama, täiesti tavalised naised. Pealegi juhtusin paari neist paar päeva hiljem trollis nägema ja nad olid täiesti tavalised inimesed nagu teisedki. Tegelikult mind hämmastaski see, et meid ümbritsevate täiesti tavaliste inimeste hulgas võib olla päris palju ka selle ameti esindajaid.

 • Reply w |

  pikalt ei viitsi jahvatada, aga Sirje väitele, et prostituudid ei ole nõus ka ilusa näolapiga meest tasuta teenindama küsiks vastu, et aga mis siis? see on ju loomulik, kas pole? nende keha on nende kaup – millises poes sa kena naeratuse eest tasuta kaupa saad?

  ja noh, niisama lahmida on ju hea, aga ma tahaks siiski näha statistikat, mis väidab et 100% maailma prostituutidest vihkab kõiki maailma mehi.

  ja pronto arvamisega teenindusoskustest kipun nõustuma.

 • Reply marko |

  Prontolt päris hea point. Kindlasti asjalood seal nii roosilised ehk siis roosad ei ole, aga point on igati omal kohal.
  Ei saa mööda vaadata ka Sirje kommentaaridest, kellel on teema kohta “tugev oma arvamus” ja kes võrdleb oma meest koduse peldikupotiga. Need mõned feministid, keda mina tunnen, on eelnevas elus suhetes vastaspoolega kõvasti haiget saanud ja vihkavad kõike meestega seonduvat samuti nagu Sirje prostituudid oma “kliente”. Kuna kommenteerimine ongi arvamuste paljusus, siis ma Sirje seisukohta kuidagi ei kritiseeri, selliseks arvamuseks on tal kindla peale 100%-line õigus. Ise selles nii kindel ei ole. Kõik, kes on sügavale oma elukutse lõksu langenud, vihkavad varem või hiljem oma tööd ja kõike sellega seonduvat. Iseasi kas nad julgevad seda valjusti tunnistada. See ei välista arvutute isendite olemasolu, kellele lihtsalt meeldib see, millega ta momendil tegeleb. Lihtsalt mõne tööga seonduvad riskid on natuke suuremad kui teisel.

 • Reply Vali Dool |

  Mul ei ole aega hetkel lugeda Pronto toodud (ühekülgset? Kuidas saab statistika olla ühekülgne?) statistikat, aga arvaks siinkohal siiski:
  – Hollandis käib ilge kepp küll ja jamad on samuti suured, kuid siiski väiksemad kui eestis. Minulegi on Amsterdamis tänava peal narkootikume pakutud, nagu ka Tallinnas, Londonis, Barcelonas ja veel lugematus arvus linnades.
  – Naisi kes raha ei võta seksi eest, ei nimetata prostituutideks. Ei saa olemas olla prostituuti kes teenindaks tasuta, kuna sel hetkel on tegemist juba tavasuhetega. Samuti ei ole prostituudid need kes võtavad seksi eest vastu palju raha, Kati Toots on meediategelane, mitte lits.
  – Midagi peab tegema, asjad ei ole hetkel Eestis hästi prostitutsiooniga. See, kas see tegevus on täielik legaliseerimine või korralik kriminaliseerimine, sel teemal võib vaielda, aga minuarust on kõik nõus, et MIDAGI peab ette võtma. Ise arvan, et meie ühiskond ei ole legaliseerimiseks valmis – selle üle kontrolli hoidmine nõuab rohkem politseinikke kui kriminaliseerimine. Politseinikud aga teatavasti ehitavad maju rootsis seni kuni neile Falckist helistatakse ja tagasi tööle kutsutakse.

 • Reply Sirje |

  Markole: Ma ei võrrelnud oma meest peldikupotiga. Ma nimetasin litsalt kaks asja – peldikupoti küürimise ja seksi – mida ma olen nõus tegema tasuta, aga mida ma ei ole nõus tegema raha eest.

  Ok, aga kui emotsionaalsed käsitlused kõrvale jätta, siis pole siin keegi ikkagi midagi öelnud organiseeritud kuritegevuse ja inimkaubitsemise kohta, mis kaheldamatult prostitutsiooniäriga kaasas käivad. Vähemalt käivad nad kaasas siis kui on tegemist suure ja “korraliku” ettevõtlusega, mitte suvalise FIE-ga.

  Ok, te väidate, et mina ei võta midagi ette ja vaatan rahumeeles, kuidas reguleerimata prostitustsiooniäris inimesed kannatavad. Mina ei ole ei prostituut ega klient, ega ka sellest äris kasusaaja. Mul tekib küsimus, et mis suhe on selle äriga inimestel, kes seda legaliseerida tahavad? Väide, et legaliseerimisest võidavad kõige enam prostituudid, ei ole majanduslikult põhjendatud. Prostituut saab tavaliselt oma teenistusest umbes 1/3.

  Kui mingis ettevõtlusharus tehakse riiklikul tasandil seadus, mis selle harule positiivselt mõjub, siis üldjuhul ei ole lihttööline see, kes selle tulemusel kohe vuhhti palka juurde saab. Mille pärast kaitsevad siin kommentaaris prostitutsiooni legaliseerimise pooldajad kupeldajat? Kas tõesti vaid sellepärast, et eestis on popp austada edukaid ettevõtjaid? Kas kupeldaja kvalifitseerub võrdväärseks pangaomaniku või mõne muu ettevõtjaga?

 • Reply Pronto |

  See peldikupoti võrdlus oli juba lagusest peale niivõrd halb, et ma ise ei hakanud selle peale rohkem mõtlemagi.

  Ma võin öelda midagi organiseeritud kuritegevuse ja inimkaubitsemise kohta: nimelt organiseeritud kuritegevus tegeleb (nagu nimigi ütleb) kuritegevusega. Kuulutage mingi suvaline asi kuritegevuseks ja kohemaid hakkab organiseeritud kuritegevus sellega tegelema (eeldusel, et asjale on turg olemas) — hea näide on siinkohas Ameerika ja Soome keeluaeg. Kuna minu nägemist mööda on eeldab prostitutsioon siiski prostituudipoolset koostööd, siis on asi senikaua organiseeritud kuritegevuse huviorbiidis, kuniks see on põrandaalune ettevõtmine. Ma isegi ei viitsi seda rohkem edasi lahata, kuna tegemist iseenesestmõisteava teemaga.

  Minu äranägemist mööda kannatavad prostitutsiooni käes enamasti inimesed, kellesse se asi mitte kuidagi ei puutu. Võib-olla on küsimus nn “kõlvatus konkurentsis”. Mis puutub sellesse 1/3, siis püha müristus küll, mina oma IT alal saan PALJU vähem kui prostituut. Minu palk on pigem kusagil 1/8 või isegi 1/10 sellest rahast mida ma firmale teenin.

  Lõpetuseks ei saa ma aru, miks me aiast rääkides kohemaid aiaaugu ette võtme? Kupeldaja kui selline on eelkõige organiseeritud kuritegevuse vili ning teenib oma kasumi eelkõige riski arvet — teisisõnu riikides, kus prostitutsioon on legaliseeritud on kupeldamine reeglina illegaalne ning enamasti ka äärmisel mittekasumlik ettevõtmine. Ütle mulle üks vähegi hea põhjus miks peaks legaliseeritud prostitusiooni korral lits kupeldajat üleval pidama?

  Õigupoolest kas prostitutsioon = kupeldaja on pärit samast geniaalsest loogikavaldkonnast kust mees = peldikupott?

 • Reply Sirje |

  Kirjutamisel on omad vead – nimelt on siin hoopis kergem 11 valesti mõista kui rääkimisel.

  Aga sa ütle 1 hea põhjus, miks peaks kupeldaja legaliseerimise korral enam mitte tahta sellega tegeleda?

  IT-ga tegelemine on meil täiesti legaalne tegevus, miks it-teeninduses siis ikka on mingid firmajuhid ja omanikud, kes sinu teenitud rahast 9/10 tasku panevad? Miks kõik it-mehed FIEdeks ei hakka? Hea fantaasia korral võiks ju näiteks it-firma müügimeest kah kupeldajaks kutsuda… ja initiimteenuste firma kupeldajat turundusjuhiks…

  Nii võib lõpmatuseni rumalaid küsimusi esitama jääda ja vastust me ikka ei leia.

 • Reply Pronto |

  Vaata, tegelikus elus käivad asjad niimoodi, et tahtmisest üksi ei piisa. Mina tahan kah paljusi asju — Ferrarit, villat Maltal, jne. Aga ei saa …

  Kuna see teema paistab sulle veidike võõras olevat, siis ma seletan selle natuke pikemalt lahti: legaliseeritud prostitutsiooni korral ei läheks kupeldaja arvamus mitte kellelegi korda, kuna kupeldaja kui institutsiooni järgi puudub süsteemis sellisel puhul vajadus. Loomulikult on inimesed, kes vahendavad ja pakuvad erinevaid lisateenuseid, kuid üldjuhul lihtsal ostetakse neid teenuseid vabaturu põhimõtete kohaselt sisse.

  Pealegi, kupeldamine ei ole oma olemuselt tegelikult üldse prostitutsiooniga seotud teema, vaid sootuks teise paragrahvi alla minev asi — nimelt inimkaubandus.

 • Reply Vanem tagakambriline |

  Einoh, igal ühel on õigus omale arvamusele. Kes arvab, et prostitutsioon on halb ja paha, kes näeb seal midagi enamat kui labast seksi müümist, kes näeb seda kui lihtsalt tööd ning kes kui meelelahutust.

  Väga paljud eriarvamused on koos ja esindatud meie meelelahutuskeskonnas täiskasvanutele, foorum69’s. Tule vaata, loe ja kommenteeri ning tee ka ise tutvust mõne prostituudiga ning vaata, kas nad ikka on mehi vihkavad või kurnatud või mingil muul moel teistest inimestest erinevad.

 • Reply meelis |

  Mitte et ma nüüd kõigi Sirje seisukohtadega päri oleksin, naga see kupeldaja temaatika on sul Pronto küll nõrk. Leave it.

 • Reply Pronto |

  Aga räägi paremini asi lahti. Minu andmed baseeruvad ühel Kanada dokumentaalil, kus tegelased käisid mööda maailma ringi. Selgus, et kupeldaja kui selline on kuritegeliku maailma ringkäenduse üks osa — kupeldajalaadseid ameteid on KÕIKIDES organiseeritud kuritegevuse poolt kaetud valdkondades: kas selleks on narkodiiler, rahapesija või katusepakkuja — see ei oma tähtsust, selle tegelase funktsioon on täpselt sama.

  Samast saatest selgus ka, et reaalselt saab traditsiooniline kupeldaja eksisteerida ainult riigis kus prostitusioon pole legaliseeritud. Loomulikult eksisteerivad ka seal kupeldajad, kuid sootuks teistsuguseid kui meie seda näeme ning tavaliselt on need seotud mingite muude valdkondadega. Näiteks sellised kupeldajad, kes pedofiilidele nende väikesi rõõme võimaldavad, või kupeldajad, kes tegelevad illegaalsete immigrantidega või siis narkokupeldajad.

 • Reply Taivo |

  Kirjutad siin: “Kuulutage mingi suvaline asi kuritegevuseks ja kohemaid hakkab organiseeritud kuritegevus sellega tegelema (eeldusel, et asjale on turg olemas).”

  Ma ei taha sellega nõus olla. Näiteks pisukese (või ka suure) tuumasõja korraldamiseks on maailmas kindlasti soovijaid olemas. Ometi ei korralda organiseeritud kuritegevus ainsatki tuumaplahvatust.

  Hea küll, see on väga kallis. Võtame odavamat. Ühistranspordis ilma piletita sõitmine on ka seadusevastane. Turg on ka olemas: needsamad seaduserikkujad saavad odavamalt. Pole kuulnud, et organiseeritud kuritegevus korraldaks kuskil ühissõidukites piletita sõitmist.

 • Reply Pronto |

  Nüüd sa eksid — seda on Tallinnas päris mitu korda juhtunud ja see oli näiteks põhjuseks, miks piletitele hologramm lisati. Nimelt hakati pileteid põranda all trükkima ja turustama.

  Lisaks organiseeritud kuritegevus tegeleb tuumaseadmete ja muu sellisega. Üks tuntumaid episoode juhtus siinsamas Tallinnas, kui arreteeriti venelased, kes tahtsid kellelegi mingit radioaktiivset kraami müüa (tegu oli kuuldavasti päris karmi asjaga, aga ma paraku detaile ei mäleta).

 • Reply kikuriinu |

  hahaa. jaja. holland ja prostitutsioon. just tulin sealt. külastasin ka kurikuulsat red light districti. väga lõbus oli.. ma olin nähtavasti ainuke naine tänaval. ehk siis ei arvesta noid, kes klaasi taga end eksponeerisid. ja nii sutenöörid tänaval kui neiud klaasi taga vaatasid mind mõrvava pilguga.
  mehi oli neil tänavatel ikka sadu ja sadu.
  süsteem seal selline, et kui punased kardinad on aknal ees, siis on klient sees. vastasel juhul istub või seisab või tantsib neiu aknal. pilte iseenesest teha ei tohtinud. politsei tõepoolest valvab iga nurga peal, aga siiski paar ilma välguta tänava otsast õnnestus.. palju sealt aru saab on omaette küsimus.
  igaljuhul jah, tore tänav.. diilerid jalutavad vastu ükskõikse näoga sosistades “hašš-hašš, kokk-kokk”. üks sutenöör jooksis meile konkreetselt järele, et tema “maja” eest minema kihutada.
  seal on ka gei-lesbi asutusi punaste laternate tänaval. tore ja vabameelne maa ma ütlen.

 • Reply Taivo |

  Ehh, mul on ikkagi õigus. Kas pärast hologrammi lisamist bussipiletitele on neid Eestis võltsitud? Pole kuulda olnud. Kas organiseeritud kuritegevus on korraldanud tuumasõdu (ma ei räägi tuumapommide tooraine ja oskusteabega sahkerdamisest)? Ei ole. Kas organiseeritud kuritegevus võltsib Eesti sente? Ei võltsi. Kas organiseeritud kuritegevus on Eestis viimase kümmekonna aasta jooksul valimistulemusi võltsinud? Ei ole. Seda on teinud organiseerimata kurjategijad. Kindlasti on hirmus kuritegu lennuki kaaperdamine. Mitu lennukit on Eestis kaaperdatud? Mitte ühtki.

  Niisiis, organiseeritud kuritegevus ei tegele sugugi kõigega, mis keelatud on.

 • Reply Pronto |

  Bussipileteid ON võltsitud pärast hologrammi lisamist. Tõsi küll, mitte ühe korra pileteid, vaid kuupileteid. Kuritegevuse eesmärk ei ole siiski kurja teha, vaid kasumit teenida. Kui kuidagi õnnestuks lennukikaaperdamine rahaks teha, siis sellega ilmselt tegeletakse. Tuumamaterjalidega tegeleb organiseeritud kuritegevus juba ammu, kusjuures (lisaks äsja just toimunud intsidendile Gruusias) kõige tuntum avalikkuse ette loksunud episood toimus siinsamas Tallinnas. Sente on natuke nõder võltsida, sest hetkel on sendi metalliväärtus kõrgemal kui mündi nimiväärtus (miks vieesendised käibelt kadusid, ah?).

  Tõesta, et organiseeritud kuritegevus pole valmistulemusi võltsinud. See, et sa midagi pole sellest kuulnud ei tähenda, et seda poleks toimunud. Äkki tehti nii hästi, et vahele ei jäädud. Mujal maailmas juhtub selliseid asju pidevalt. Näiteks USA-s leidis paari päeva eest kohtulahendi üks lugu, kus kaks häälelugejat lähevad vangi, kuna nad lugesid hääli tahtlikult praguse presidendi “kasuks”. Eestis on ühtekokku kaaperdatud kaks lennukit.

Post a comment