pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Aasta tegu on kuritegu

Täiesti uskumatuid asju on võimalik tänapäeval uudistest lugeda. Selgub, et Eesti aasta teo auhind on välja jagatud huligaanidele. Huvitav, kui ma öösel Suur-Ameerika tänavale tõkkepuu üles paneksin, kas ma siis saaksin järgmise aasta teole kandideerida?

Igal juhul on Eestis seniajani veel omavolilist teekattetähistuse ja liiklusmärkide paigaldamist/eemaldamist peetud kuriteoks ja seda, et reformierakondlane ning Riigikogu liige Signe Kivi seda kõvaks sõnaks peab viitab üsna ilmekalt selle erakonna (ning valitsuse) üldist suhtumist seaduskuulekusse.

Äkki tasuks siis selle vägitüki kordasaatja samuti järgmise korra nominentide hulka arvata?

8 Comments

 • Reply kaur |

  Pronto, ära lärma. Kui “huligaanid” teevad sisuliselt õiget asja, siis on selle äramärkimine ju igati kiiduväärt. Tallinna kesklinna uus liikluskorraldus imeb ja IMHO on selle paremaks muutmiseks head enam-vähem kõik vahendid.

  Või tuleks Sinu arvates kõik vabadussõja monumendid maha kiskuda kui mässulised ja impeeriumivastalised? 🙂

 • Reply Ulmeguru |

  Pronto, Su jutt jumala õige (ja see eelnev kommentaar siin kvalifitseerub demagoogiaks)… see, et mingid tohlemid kunstiakadeemiast tänava ära sodivad, see on siis kunst ja Tegu…

  Huvitav, kui näiteks mina oma aia taga läbinisti eksitava teeviida maha kruviks, kas ma oleks ka siis inimõiguste eest võitleja? Ikka huligaan ja kurjategija.

  Miski liiklusskeem võib tuhandekordselt imeda, aga miski omavoliline märgistamine nüüd küll meetod pole. Kes ei usu, pangu korraks silmad kinni ja püüdku kujutada ette olukorda, kus iga öö toimub (näiteks) Tallinnas 25 protestivat liikluse ümbermärgistamist… segadust kui palju. Ja alati on keegi, kes kehtiva liiklusskeemiga rahul pole… sogade loogika põhjal tuleks siis kohe hakata liiklust oma rahulolematuse piires ümber märgistama…

 • Reply tank |

  vaat SEE oli nüüd demagoogia. suurt osa tegevusi võiks niimoodi lahterdada ebasoovitatavateks, et kui SUUR HULK INIMESI seda teeks, siis läheks asjad hapuks. jah. näiteks sport – kui kõik otsustaksid sportlasteks hakata, oleks lugu ju halb. see aga ei tähenda, et inimene kes otsustab sportlaseks hakata, oleks jobu.

  et inimesed näitavad oma rahulolematust, on igati normaalne ja tervitatav. igatahes parem kui kuskil ajalehes lugejakirjaga vinguda või mingisse ametisse mingi avaldus saata, mis niikuinii kuhugi ei jõua.

  iseasi on see, et kui see oli kunstiakadeemia AASTA TEGU, siis tekib küsimus et miks nad on olemas. kas siis tõesti aasta jooksul midagi asjalikumat ei tehtudki??

 • Reply Pronto |

  Sa ei saa ühest fundamentaalsest asjast aru. Revolutsionäärid, mässajad, iseseisvuslased ja kes iganes selle valdkonna tegelastest soovivad muuta seadust ja/või riigikorda, mitte teha enda jaoks elu mugavamaks teiste arvelt maalides oma maja ette vöötrada (või mida iganes nad parasjagu teha tahavad). Ma nagu pole kuulnud, et Signe Kivi kui Riigikogu liige oleks teeseadust muuta soovinud selliseks, et iga mees võib soovi korral suvalisse kohta vöötraja maha joonistada.

  Kuid tagasi mässajate juurde: need tegelased üritavad oma ideoloogiat LEGALISEERIDA ja kui neil see õnnestub, siis pole tegu kurjategijatega, kuna rõhuvas enamuses maailma seadusandlustes on rehabilitatiivsed vahendid TAGASIULATUVA toimega.

 • Reply Olev Vaher |

  Mis siin Reformierakonnal pistmist on? 😉
  Relax! RE juhatus ei võtnud vastu otsust ega kohustanud Signe Kivi aasta tegu kellelegi andma…
  Mis puutub aga asja tuuma, pole võimatu et 10 aasta pärast on City tavalistele sõidukile suletud ja lubatud on ainult ühistransport ja ülekäiguradasid on tihedamalt … 20 meetrist rääkijad käigu ise oma sammudega tekond läbi ja alla 100 mehe sammu ei õnnestu teha kuna maaalune käik läheb ju ristmiku keskele välja…

 • Reply Pronto |

  Tähendab siis seda, et kui seadus ei meeldi, siis ei ole reformierakondlane kohustatud seda täitma. No tore kamp küll!

 • Reply Rainman |

  Reformierakonnaga pole sel küll midagi pistmist.

  ETV uudistest (http://www.etv.ee/index.php?0520953): Rektoriametisse asudes lõpetab Signe Kivi kuulumise Reformierakonda.

  Ma muidugi ei ole kontrollinud, kas ta seda ikka tegi 🙂

  Seda aga, et see aasta teoks valiti ja on kõva sõna… No andke andeks.

 • Reply Pronto |

  See, et ta peatas oma liikmestaatuse ei muuda midagi. Ta on Riigikogus Reformierakonna fraktsioonis ja sellest on küll.

  Pealegi kui tõsiselt sa seda liikmestaatuse peatamise juttu ise võtad? Tegelikkuses käib asi nii, et nimi kustutatakse liikmete hulgast ja kõik muu läheb vanamoodi edasi.

Post a comment