Okei, kes täna kavatseb külastada MySQL-i kodulehekülge, siis unustage see ära. Pärast seda kui Sun teatas MySQL-i ostmisest on andmebaasifirma server sirakil, mis sirakil. Tõenäoliselt tänu slashdottimisele. Loodetavasti siiski olukord mõne aja jooksul paraneb.
Üldiselt Suni soov jalg maha panna andmebaasiturul ei ole kellelegi suureks saladuseks olnud. Küsimus on kogu aeg olnud julguses, sest ise tarnija rolli asumine ei pruugi meeldida näiteks Oraclele, kes seniajani on pidanud Suni platvormi oma eelistatumaks keskkonnaks. Oracle omakorda on tunnistanud, et MySQL pole küll otseselt konkurent, kuid tegemist on siiski madalama otsa tugeva tegijaga, kes arvestatavas koguses lükkab ühe enam ja enam edasi firmade siirdumist suurte baaside (ehk Oracle, IBM-i, jne.) maailma. Eks näis kuidas Ellisoni poisid asjasse suhtuvad.
MySQL-i seisukohalt lähtuvalt ei ole eriti karta, et midagi roppu sellega sünnib. OpenOffice on Suni kaitsva tiiva all kenasti hakkama saanud ning Sun on deklareerinud, et LAMP oli, on ja jääb.
Uuendus. Vahepeal ilmus ka teine põrutav uudis, milleks on see, et Oracle ostab BEA, muutes kakluse aplikatsiooniserverite turul kraadi võrra verisemaks. Oracle oli BEA-d juba mõni aeg noolinud, aga seniajani tülika kosilasena ukse taha jäänud. Nüüd lõpuks olid piisavalt suured viinad kaasas ja diilitegemine võis alata. Muide, BEA ostuga tallab Oracle ka veidike Suni kapsamaad, millest võib oletada, et Suni MySQL businessist suurt numbrit ei teha.
PS. Muide, kas te teate, et Sun firma nimes ei tähenda mitte päikest, vaid hoopis lühendit sõnakombinatsioonist “Stanford University Network”?
OpenOffice on pisut halb näide – tegemist ikkagi SUN’i enda lapsukesega, endise StarOffice’ga, mille source lahti lasti. Mitte et ma arvaks, et see miskil kombel MySQL’i saatust mõjutaks, jagan arvamust, et ta elab ja õilmitseb edasi.
OpenOffice / StarOffice oli siiski algselt StarDivisioni toode, mille Sun sai koos firma ostga.