pronto.ee

Tomorrow will be cancelled due to lack of interest

Trükimust

Ülevaade minu trükimusta näinud kirjatükkidest. Nimekiri ei ole lõplik, eriti vanemate üllitiste osas, kuid jõudumööda katsun ka eelajaloolised suleproovid siia lehele saada.

2014, november: Digi
Rubriik “Tulevik”
Novembrikuu läbivaks teemaks on energeetika: arutleme millised on vaid “rohelist” energiat kasutava inimkonna väljavaates globaalse katastroofi tingimustes, kuidas uuema põlvkonna akud on laetavad vaid paari minutiga ning sellest, et Lockheed Martin on väidetavalt teinud läbimurde fusioongeneraatorite valdkonnas. Täiendava nupukesena räägime paari sõnaga sellest kuidas suurendada inimeste õppimisvõimet.

2014, oktoober; Digi
Rubriik “Tulevik”
Põhiliseks teemaks on seos visionääride ning ulmekirjanike ja leiutajate ning teadlaste vahel. Lisaks räägime tarkadest ja osavatest riietest, haptilistest liidestest ning inimestest, kes omale eemaldatud detaile tagasi kasvatavad.

2014, september; Digi
Rubriik “Tulevik”
Seekord tuleb juttu idufirmade tulevikuväljavaadetest ning mida uut ettevõtet alustades silmas pidada, Internet Exploreri peatsest hingusele minekust, vaataja silma jaoks kohanduvatest ekraanidest, hajustaristustest ning miljarditest anduritest meie ümber.

2014, 5.september; Linnaleht
“IT-mees, kes ei usu arvutite ülestõusmisse”
Lugu tehtisintellektist, selle tulevikuväljavaadetest, singulaarsusest, inimkonna arengupotentsiaalidest ja -suundadest.
* Tegemist ei ole minu poolt kirja pandud jutuga, vaid pigem looga minust. Artikli autoriks on Ants Vill.

2014, august; Digi
Rubriik “Tulevik”
Edward Snowdeni paljastustel võib olla lähitulevikus üsna ootamatu ja häiriv kõrvalmõju. Militaristid uurivad rauast meeste ja koerte kasutamisvõimalusi. Juttu tuleb ka geneetiliselt Modifitseeritud Inimestest (GMI) ja südamestimulaatoritest.

2014 juuli; Digi
Rubriik “Tulevik”
Selgub, et igasugune võrdsustamine mõjub progressi pärssivalt. Jutuks tulevad ka Marsile lendamise plaanid, holograafilised ekraanid, Tesla poolt käivitatud patentide jagamise trend ning sellest kuidas tehnoloogia hakkab järjest rohkem mõjutama seadusandlust.

2014 juuni; Digi
Rubriik “Tulevik”
Teemadeks on digitaalne diskrimineerimine, tehisteadvuse võimatusest, kvantkompassidest ja näotuvastusest.

2014 mai; Digi
Rubriik “Tulevik”
Selle numbri teemadeks on Oculus Rifti ostu tulevikuväljavaated Facebooki jaoks, kunstveri, kõrgtehnoloogiline kontrakuritegevus, äri tungimisest poliitikasse ja sellest, et infrapunane kaamera mahub varsti ka telefonidesse.

2014 aprill; Digi
Rubriik “Tulevik”
Peamiseks teemaks on ebasümmeetriline sõja (konflikt kus ühel poolel on tuumaallveelaevad ja teisel kalašnikovid) võimalikus. Lisaks tuleb juttu Microsofti Cortana ja Apple Siri mõõduvõtmisest, elektrijaamade viimisest orbiidile ja sellest kuidas NASA peab ilmselt mingil hetkel andma oma rolli üle erafirmadele

2010 november; Digi
Rubriik “Tulevik”
Seekord on teemadeks autonoomsete lennumasinate kasutamine sidesatelliitide asendajatena, digitaalne paber, mis toetab animatsiooni, vaid hologrammina eksisteeriv digitaalne diiva ja praeguste tuumajäätmete kasutamine tulevikureaktorite kütusena.

2010 oktoober; Digi
Rubriik “Tulevik”
Räägime digitaalsest distributsioonist, meie planeedi muutumisest nähtamatuks võõraste raadioteleskoopide jaoks, raudteest, millega kosmoselaevu käima tõmmatakse ning sellest, et telefoninumbrite aeg hakkab ümber saama.

2010 september; Kinoleht  – La Strada
“Tähed, sõjad ja lasermõõgad: Star Wars katusekinos!”
Ülevaade “Star Wars”-i saagast, põnevamaid detaile ning kiire pilk tähesõdade fännlusele.

2010 september; Digi
Rubriik “Tulevik”
Juttu tuleb sellest, et arvutid peavad lähitulevikus alla vanduma erinevatele tahvlitele, Microsfti Kinect võib peagi leida tee telerite juhtimisskeemidesse, trükitavatest patareidest, Taani kosmoseprojektist ning Nike jalavarjudest, mis meenutavad väga filmist “Tagasi tulevikku 2” tuttavaid aksessuaare.